1398/3/20 دوشنبه با حضور مسئولان کشوری و استانی؛ پروانه رضا قلیزاده به عنوان مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی استان اردبیل معرفی شد با حضور مشاوردبیرکل و معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و جمعی از مسئولان و مدیران استانی، پروانه رضا قلیزاده به عنوان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل معرفی شد.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل،  با حضور اسماعیل شفاعی، معاون اداری و مالی نهاد؛ روح الله هاشمی ذاکر، مشاور دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ مسعود امامی یگانه، معاون امور عمرانی استاندار اردبیل و تنی از از مدیران و مسئولان حوزه فرهنگی استان اردبیل، مراسم تکریم و معارفه مدیران کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل در سالن بیضا کتابخانه عمومی شهید مطهری اردبیل برگزار شد.

معاون اداری و مالی نهاد در این مراسم یکی از راهبرد های نهاد کتابخانه ها را  حرکت در مسیر ارتقای مطالعه و ترویج مطالعه  عنوان کرد و گفت: در این راستا در 5 سال گذشته تلاش کردیم تا کتابخانه ها از حالت سنتی خارج شده و به یک باشگاه فرهنگی و اجتماعی چند منظوره تبدیل شود.

اسماعیل شفاعی افزود: ایجاد انگیزه در بین کودکان و برنامه ریزی برای افزایش کتایخوانی کودکان یکی از برنامه های مهم در نهاد کتابخانه های عمومی کشور است و در این راستا توجه به بخش های کودک و تامین تجهیزات مورد نیاز بخش های کودک اعم از منابع و تجهیزات مورد نیاز برای کودکان مورد توجه جدی بوده و ثمرات ان در تمامی کتابخانه های کشور مشهود است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص انتخاب مدیران استانی گفت: بدور از نگاه سیاسی در انتخاب مدیران کل استانها حرکتی را آغاز کردیم تا بر محور تخصص گرایی و تجربه از بین فعالان فرهنگی استان و بویژه کارکنان با صلاحیت  مجموعه کتابخانه های استان ها مدیران انتخاب و مسئولیت را بر عهده بگیرند که در این حرکت از هرگونه نگاه سیاسی و حزبی پرهیز کردیم .

معاون عمرانی استاندار نیز در این مراسم گفت: در حالی که تحولات  در حوزه های مختلف سرعت قابل توجهی به خود گرفته در بخش انتقال اطلاعات و همچنین آگاهی بخشی به مردم بهتر است به جای استفاده از عناصر متکثر، از کتاب به عنوان دوست مهربان بهره  بگیریم که این امر می تواند از دوران کودکی و با تقویت فرهنگ مطالعه کتاب به انجام برسد.

مسعود امامی یگانه خاطر نشان کرد: با توجه به محدودیت اعتبارات دولتی در بحث کتابخانه سازی باید از تجربه مجمع خیرین مدرسه ساز استفاده شود تا در همه مناطق شهری و روستایی شاهد احداث و توسعه فضا های کتابخانه ای با شیم.

مدیر کل اسبق کتابخانه های عمومی استان نیز در این مراسم با تشریح عملکرد 5 ساله خود در این نهاد فرهنگی گفت: در حال حاضر حدود 60 هزار نفر اعضای فعال کتابخانه های عمومی استان هستند و منابع مکتوب کتابخانه ها  نیز از مرز 1 میلیون نسخه گذشته است.

رباب عزیزخانی از احداث 15 باب کتابخانه عمومی  دردوره مسئولیت خود خبر داد و گفت : در این 5 سال به ازای هر سال 3 باب کتابخانه عمومی در سطح استان اردبیل افتتاح شده است.

عزیزخانی خاطر نشان کرد: کتابخانه های عمومی در برگزاری برنامه های متعدد در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و همچنین ارتقای کیفی و کمی برنامه رشد قابل توجهی داشته است که  این شاخصه ها نشان می دهد برنامه های اجرا شده در طراحی و اجرا  با یک برنامه ریزی درست و دقیق همرا بوده است.

مدیر کل جدید کتابخانه ها ی عمومی  اردبیل نیز گفت: تلاش خواهیم کرد در دوره جدید با بهره گیری از  تحربیات گذشته ضمن توسعه و گسترش فرهنگ کتاب خوانی در بین گروههای مختلف جامعه، فضا های کتابخانه ای را نیز افزایش دهیم و با اجرای برنامه های ترغیبی و تشویقی اهداف خود را عملیاتی کنیم.

پروانه رضا قلی زاده خاطر نشان کرد: یکی از برنامه های اولویت دار ما تقویت بخش فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی خواهد بود که سعی خواهیم کرد در مناطق مختلف شهری و روستایی گروه های مختلف سنی جامعه را با کتاب و لذت مطالعه آشنا کنیم .

در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس و هدایایی از زحمات و تلاش های 1646 روزه ی رباب عزیزخانی مدیر کل سابق کتابخانه های عمومی استان اردبیل تقدیر و حکم انتصاب پروانه رضا قلی زاده به عنوان مدیر کل جدید کتابخانه های عمومی استان اردبیل به او اعطا شد.

بيشتر
 [PageVisit]