با مشارکت کتابخانه ها ی عمومی وصدا و سیمای اردبیل برگزار می شود؛اجرای برنامه های فرهنگی و معرفی کتاب در برنامه های تلویزیونی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: با هدف غنی سازی اوقات فراغت در ایام تعطیلات، برنامه های فرهنگی با اولویت معرفی کتاب با مشارکت کتابخانه های عمومی و صدا و سیما برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، نشست مشترک مدیران کل و معاونان کتابخانه های عمومی و صدا و سیمای مرکز اردبیل با هدف برنامه ریزی برای برگزاری برنامه های فرهنگی و کتابخوانی در ایام تعطیلات برگزار شد.

پروانه رضاقلیزاده با بیان اینکه پویش های مختلف فرهنگی در فضای مجازی توسط کتابخانه های عمومی استان برگزار می شود، اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی و حضور قشر های مختلف مردم در منازل خود به منظور پیشگیری از شیوع کرونا و همچنین فرا رسیدن تعطیلات نوروز، در نشست مشترک با مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل مقرر شد برنامه های مشترک فرهنگی با مشارکت این دو نهاد فرهنگی برگزار شود.

وی معرفی کتاب های فاخر و خوانش سریالی کتاب ها و همچنین اجرای پویش نقاشی با موضوع «ما کرونا را شکست می دهیم» و همچنین تهیه کلیپ های یک دقیقه ای معرفی کتاب توسط شهروندان و اعضای کتابخانه های عمومی و انتشار در فضای مجازی را جزو برنامه هایی عنوان کرد که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، افزود: برنامه ریزی لازم به منظور برقراری ارتباط با اعضای کودک و نوجوان کتابخانه ها در فضای مجازی صورت گرفته و همه روزه تصویر صدها نقاشی در قالب پویش «ما کرونا را شکست می دهیم» و همچنین کلیپ معرفی کتاب توسط مسئولین کتابخانه های عمومی جمع آوری می شود و این فعالیت های فرهنگی در فضای مجازی منتشر می شود که در این نشست تصمیمات لازم برای انتشار این فعالیت ها از صدا و سیما اتخاذ شد.

وی همچنین خوانش سریالی کتاب به منظور معرفی آثار فاخر، در یکی از برنامه های صدا و سیما را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که مراحل اولیه انجام آن، صورت گرفته است.

عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]