مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ضدعفونی کلیه کتابخانه های عمومی استان برای پیشگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل از ضدعفونی کلیه کتابخانه های عمومی استان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، پروانه رضاقلیزاده صبح امروز در جلسه شورای ستادی کتابخانه های عمومی که به منظور بررسی آخرین اقدامات صورت گرفته در کتابخانه های عمومی استان، به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تشکیل شده بود، اظهار داشت: در راستای مقابله با ویروس کرونا، کلیه کتابخانه های عمومی استان در مناطق شهری و روستایی ضد عفونی شدند.

وی با اشاره به اهمیت رعایت اصول بهداشتی در کتابخانه های عمومی استان گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از بزرگترین دستگاه های فراگیر فرهنگی در استان با توجه به مراجعه مکرر کودکان ودانش اموزان و دانشجویان باید به یک مکان امن بهداشتی تبدیل شوند و در همین راستا اقدام به ضد عفونی کردن بخش های مختلف ساختمان کتابخانه های عمومی کردیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل تصریح کرد: با انتشار خبرهای مربوط به احتمال وجود ویروس کرونا در کشور کلیه کتابخانه های عمومی ملزم به ضدعفونی و رعایت موارد بهداشتی لازم برای مقابله با این ویروس نوظهور شدند.

رضاقلیزاده همچنین از تعطیلی کتابخانه های عمومی استان تا پایان هفته جاری خبر داد و گفت: این تعطیلی صرفا برای حفظ سلامتی اعضای کتابخانه های عمومی استان است و ستاد اداره کل و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ها دایر است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: برابر دستور العمل ابلاغی از نهاد کتابخانه های عمومی کشور همانند سایر ادارات و دستگاههای  دولتی کارکنان کتابخانه های عمومی نیز علیرغم تعطیلی کتابخانه ، جهت کنترل اموال و تجهیزات کتابخانه ها و انجام امورات عقب مانده کتابخانه ای در شیفت های کاری خود در کتابخانه های عمومی حاضر می شوند. 

 [PageVisit]