با حضور معاون راهبری و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی کشور ؛ نشست تخصصی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در اردبیل برگزار شد

به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل و با هدف تبیین بیانیه گام دوم انقلاب، نشست تخصصی کتابخوان در استانداری اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ نشست تخصصی کتابخوان با موضوع تبیین بیانیه گام دوم انقلاب با حضور، حجت الاسلام روح الله حریزاوی، معاون راهبری و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی کشور؛ بهروز ندائی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل؛ حجت الاسلام قاسم جعفرزاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان؛ حجت الاسلام مهدی ستوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان؛ حجت الاسلام علی نصیری، مدیر دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان؛ شفیع شفیعی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و جمعی از علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در محل سالن شهید رجائی استانداری اردبیل برگزار شد.

 معاون سازمان تبلیغات اسلامی کشور در این نشست صدور بیانیه گام دوم توسط رهبر معظم انقلاب را پاسخ محکم به شبهه افکنی و طعنه های بی پایه و اساس دشمنان دانست و اظهار داشت: دشمنان اسلام و انقلاب با انواع ابزارهای مدرن تبلیغاتی به صورت شبانه‌روزی، با بزرگ‌نمایی مشکلات و کوچک‌نمایی دستاوردهای انقلاب، سعی در ناامید کردن جوانان و دلسرد نمودن آنان را دارند در حالی که حرکت عظیم انقلاب اسلامی در همه حوزه های صنعتی، علمی و فن آوری های نو، روز به روز به همت جوانان نخبه این مرزو بوم در حال گسترش است و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، بیشترین توجه را به حوزه جوانان معطوف داشته است.

وی استقامت در برابر توطئه های دشمنان، بیم نداشتن از هیمنه دنیای کفر،امید به آینده و تلاش در جهت آبادنی کشور را جزو موارد مطرح شده در بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد و افزود: با مطالعه داستانهای ام الکتاب «قرآن» و بررسی داستان قوم موسی در مقابل فرعونیان و تدبر در این آیات و امید به نصرت الهی، میتوان با تمام توطئه های دشمن مقابله کرد و در این میدان سربلندو پیروز شد.

حریزاوی در ادامه سخنان خود به افول امپریالیسم جهانی آمریکا اشاره و خاطر نشان کرد: در منابع متعددی که توسط دانشمندان و اصحاب علم منتشر شده به افول قدرت امریکا تاکید شده و رژیم غاصب آمریکا در اثر این افول توان مقابله و رویایی را در مقابل جمهوری اسلامی ایران از دست داده است.

 این مقام مسئول در سازمان تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به اینکه یکی از نکات دیگر مهم این بیانیه تاکید رهبر انقلاب بر جوان گرایی است گفت : با توکل به خدا و اعتماد به جوانان و سپردن مشاغل و مناصب برای جوانان که جزو نیرو های توانمند و خلاق جامعه امروز هستند می توان حرکتی جهادی در مسیر ترسیم شده شروع کرد تا زمینه برای تحقق آرمانهای انقلاب و اسلام بیش از پیش فراهم شود.

حریزاوی در ادامه سخنان خود به نقش دستگاههای فرهنگی در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: ما به‌عنوان دستگاه فرهنگی باید با تبیین بیانیه گام دوم و آشنایی نسل جوان با دستاوردهای انقلاب از یک سو و اهداف انقلاب از سوی دیگر، زمینه‌ی حضور آنان را در جبهه‌های فرهنگی، اجتماعی، تولید، اقتصاد و... فراهم کنیم.

معاون راهبری و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی کشور به تجربه موفق حضور جوانان در جنگ تحمیلی اشاره کردو افزود: در یک جنگی که تقریبا تمام دنیا در برابر ما ایستاده بود، این نیروهای جوان با کمترین امکانات توانستند در مقابل ارتش مسلح دشمن بایستند و کاری کنند که هم در جنگ پیروز شویم، هم در تولید ملزومات جنگی پیش برویم و هم در بسیاری از فناوری های علمی از رتبه های برتر جهان باشیم و این همه مرهون اعتماد به جوانان خلاق و متعهد است.

در ادامه این نشست معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل طی سخنانی با تشریح راهبرد های ترسیم شده در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: افق روشنی در بیانیه گام دوم انقلاب برای توسعه همه جانبه کشور درحوزه های مختلف ترسیم شده است که به عنوان چراغ راه آینده مسیر حرکت انقلاب را روشن تر کرده است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن یوم الله 22 بهمن به حضور گسترده توده های مردمی در دورانهای مختلف حیات جمهوری اسلامی اشاره کرد وافزود: حضور میلیونی مردم در این مراسم ها نشان دهنده پویایی نظام اسلامی است و تداوم این مسیر با الهام از فرامین رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب میسر خواهد شد.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این مراسم با اشاره به گسترش شور و نشاط کتابخوانی در کتابخانه های عمومی استان همزمان با دهه فجر گفت: چهل و یکمین فجر انقلاب اسلامی در کتابخانه های عمومی با اجرای برنامه های متعدد فرهنگی و کتابخوانی همراه است.

وی بازنمایی کتاب از منابع مربوط به انقلاب اسلامی ، برگزاری نشست های کتاب خوان از کتاب های مربوط به حوزه انقلاب اسلامی و شعر خوانی، برگزاری مسابقات نقاشی، اجرای سرود های مناسبتی توسط کوکان، برپائی جشن انقلاب، آذین بندی کتابخانه ها،  تجدید میثاق با آرمانهای شهدا، دیدار با خانواده های معظم شهدا و برگزاری نشست های تخصصی کتاب خوان همزمان با دهه فجر را جزو برنامه هایی عنوان کرد که با حضور قشر های مختلف در کتابخانه ها در حال برگزاری است. 

 

 در بخش دیگری از این نشست تخصصی کتابخوان، سید سعید اطهری نیاری از نویسندگان بومی استان، کتاب «مروری بر دیدگاه امام خمینی (ره) پیرامون انقلاب اسلامی نوشته علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور را معرفی کرد و کتاب «رویکرد ها و طرح های آمریکایی در باره ایران» نوشته علی عبدالله خوانی توسط حاتم رسولی معرفی شد.

گفتنی است در حاشیه این نشست، نمایشگاهی از بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در قالب 25 تخته شاسی در محوطه سالن دایر گردید و در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت.

عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]