با مشارکت ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل صورت می گیرد؛اجرای برنامه های مشترک فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ و شعار اسلامی

برنامه های فرهنگی و ترویجی با مشارکت کتابخانه های عمومی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ نشست مشترک علی بلندی، مسئول دفتر امر به معروف و نهی از منکر با پروانه رضاقلیزاده؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در محل این اداره کل برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی و کتابخوانی متعدد در کتابخانه های عمومی اظهار داشت: ترویج شعائر اسلامی، سبک زندگی اسلامی، سیره زندگی ائمه معصومین (ع) با برگزاری جشنواره ها و نشست های کتابخوانی به صورت مستمر در کتابخانه های عمومی استان برگزار می شود و استقبال قشر های مختلف بویژه کودکان از این برنامه ها چشمگیر است.

رضا قلیزاده در ادامه سخنان خود با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی سراسری از کتاب « فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منگر» به صورت اینترنتی افزود: این مسابقه کتابخوانی با مشارکت نهاد کتابخانه های عمومی کشور و ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور همزمان با بهمن ماه در سراسز کشور حال برگزاری است.

وی خاطر نشان کرد: برای این مسابقه اینترنتی جوایز ارزشمندی در نظر گرفته شده است که علاقه مندان می توانند جهت تهیه کتاب ها به کتابخانه عمومی مراجعه کنند و برای دریافت نسخه الکترونیک کتاب و شرکت در این مسابقه به نشانی (www.samakpl.ir) مراجعه کنند.                       

مسئول دفتر امر به معروف و نهی از منکر استان  نیز در این نشست با بیان اهمیت امربه معروف و نهی از منکر در تعالیم اسلامی، پرداختن به این فرضیه مهم را در شکل گیری جامعه سالم و عاری از هرگونه مشکلات و معضلات ضروری دانست و گفت: در اجرای این فریضه مهم بایستی با اتخاذ راهکارهای ماهرانه، متناسب با ذائقه عمومی عمل شود و با پرهیز از هرگونه روش های غلط و نامناسب، تاثیر گذاری امر به معروف و نهی از منکر را بیشتر کرد.

وی در ادامه به همکاری مشترک برای اجرای برنامه های فرهنگی و مسابقه کتابخوانی تاکید کرد وگفت: این ستاد آمادگی کامل برای مشارکت در اجرای برنامه های مشترک فرهنگی را دارد.

 

 [PageVisit]