با حضور امام جمعه شهرستان بیله سوار؛نشست کتاب، خانواده، کتابخانه در کتابخانه عمومی الغدیر برگزار شد

نشست کتاب، خانواده، کتابخانه ویژه مادران و زنان خانه دار در قالب طرح پنجشنبه های خلاق با حضور امام جمعه در کتابخانه عمومی الغدیرشهرستان بیله سوار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل،  طرح پنج شنبه های خلاق با حضور امام جمعه شهرستان بیله سوار و جمعی از مادران و زنان خانه دار در کتابخانه عمومی الغدیر این شهرستان و با برگزاری نشست «کتاب، خانواده، کتابخانه » برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام جابر عزیزی، امام جمعه بیله سوار با بیان اهمیت کتابخوانی در سنین کودکی در رشد و تعالی فرزندان، اظهار داشت: مادران در نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و علاقمند ساختن کودکان از همان ابتدای کودکی به مطالعه نقش بسزایی دارند و با بسترسازی مناسب با استفاده از ظرفیت های کتاب و کتابخانه های عمومی فرزندان خود را برای حضور در کتابخانه های عمومی ترغیب کنند.

امام جمعه بیله سوار قرار گرفتن کتاب در سبد کالاهای مصرفی خانوار را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: با قرار دادن کتاب در سبد خانوار و تربیت فرزندان سالم با بهره گیری از کتاب، بی تردید گام های موثری در ترویج فرهنگ کتابخوانی برداشته خواهد شد.

وی در ادامه با توجه به شرایط کنونی و نقش مطالعه در رشد و تعالی جامعه افزود: اگر ما امروزه خواستار جامعه پیشرفته و کاهش فساد های اجتماعی در سطح اجتماع هستیم باید با بالا بردن سطح آگاهی و تربیت فرزندان سالم در جهت رشد و تعالی جامعه گام برداریم.

امام جمعه بیله سوار ضمن قدردانی از دغدغه های فرهنگی و تلاشها و پشتکار کتابداران در اجرای برنامه های فرهنگی متنوع، خواستار حضور هر چه پررنگ تر کتابداران در مدارس و مراکز فرهنگی و استفاده از ظرفیت تریبون نماز جمعه برای تبلیغ فرهنگ کتابخوانی شد.

در ادامه این نشست، سرپرست کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار، ضمن تقدیر و تشکر از حضور مادران در برنامه های فرهنگی این کتابخانه گفت: ایجاد انگیزه و تشویق کودکان و دانش آموزان توسط والدین به مطالعه و کتابخوانی، بهترین سرمایه گذاری برای آینده جامعه است که در رشد فکری و آگاهی جامعه تاثیر بسزایی دارد.

امین پورمحمد با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی متنوع برای گروه های سنی مختلف در جهت معرفی کتابهای سالم و ظرفیت های مناسب کتابخانه های عمومی شهرستان، از والدین  خواست همراه فرزندان خود در محیط کتابخانه های عمومی حضور یابند.

گفتنی است در پایان مراسم، امام جمعه شهرستان بیله سوار به همراه سرپرست کتابخانه عمومی و سایر مدعوین از بخشهای مختلف کتابخانه بازدید نمودند.

 

عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]