با هدف برنامه ریزی کتابخانه ای؛برگزاری جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال با هدف برنامه ریزی به منظور ترویج کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

پنجمین جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال  (خلخال،کلور و هشجین)  با حضور احمد قنبری، معاون  فرماندار؛ جعفر نوخواه ،کارشناس امور همکاریهای اداره کل؛  نقیب بخشدار شاهرود، نصیری بخشدار خورش رستم، خادمی مسئول روابط عمومی شهرداری خلخال، مهندس پیرمون  شهردار هشجین ، مهندس حداد شهردار کلور، اعضای شورای  اسلامی شهر خلخال، هشجین و کلور، داود بحری معاون آموزش و پرورش خلخال ، تقی پور رئیس آموزش پرورش شاهرود و سایر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی خلخال، کلور و هشجین در محل فرمانداری خلخال برگزار گردید..

معاون فرماندار خلخال  در این جلسه ضمن خیر مقدم به حضار به بیان اهمیت کتاب و کتاب خوانی و همچنین ظرفیت بالای شهرستان خلخال برای انجام برنامه های فرهنگی  پرداخت .

در ادامه حسین بصیر رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گزارشی  از فعالیتهای کتابخانه های عمومی شهرستان در ده ماه اخیر  ارائه داد و با بیان اهمیت خیرین در پیشبرد اهداف کتابخانه های عمومی خواستار همکاری اعضا در تشکیل انجمن خیرین کتابخانه های عمومی شهرستان شد.

وی در ادامه از برنامه اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال در رونمایی از دو عنوان کتاب استاد یداله حبیبی در اسفند ماه خبر داد که به همراه مراسم عیدانه کتاب و استقبال از نوروز برگزار خواهد گردید.

تقی پور رئیس آموزش و پرورش شاهرود با بیان اهمیت کتاب و کتابخوانی خواستار ایجاد کتابخانه در مناطق محروم بخش شاهرود شد و اظهار داشت با تکمیل مدرسه در حال احداث در روستای پرجمعیت لرد اداره آموزش و پرورش آمادگی دارد قسمتی از ساختمان مدرسه را جهت ایجاد کتابخانه اختصاص دهد .

در ادامه  این جلسه مهندس حداد شهردار کلور از اهمیت بخش سخت افزاری در کتابخانه ها سخن گفت اما موضوع نرم افزاری و اهمیت اندیشیدن و علاقمند کردن افراد به کتاب را مهمتر دانست .

گفتنی است در پایان جلسه مقرر گردید کتابخانه های عمومی با برنامه ریزی درست و دقیق  برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ، رونمایی و عیدانه کتاب را با همکاری اعضای حقیقی و حقوقی انجمن با جدیت پیگیری و اجرا نماید.

 

 

 [PageVisit]