در جلسه انجمن شهرستان سرعین عنوان شد؛کتابخانه عمومی سرعین کانون فعالیتهای فرهنگی شهرستان است

فرماندار سرعین گفت: کار گروه های فرهنگی به منظور برنامه ریزی جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محویریت کتابخانه عمومی سرعین برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سرعین به ریاست حسن حسن پور، فرماندارورئیس انجمن کتابخانه های شهرستان؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان؛ باقر باقر زاده، معاون شهردار سرعین و اعضا حقیقی و حقوقی انجمن و فعالین فرهنگی شهرستان سرعین در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

فرماندار سرعین  در این جلسه با اشاره به فعالیت های موثر کتابخانه های عمومی شهرستان در حوزه اجرای برنامه های فرهنگی اظهار داشت: همکاری دستگاه‌های مختلف فرهنگی در زمینه کتاب و کتابخوانی گامی موثر و مفید در جهت تشویق به مطالعه است.

وی گفت: تشکیل کارگروه فرهنگی و استفاده از ظرفیت جوانان در این کار گروه باعث کاهش آسیب های اجتماعی، ارتقاء سطح فرهنگی و همچنین افزایش مهارت های اجتماعی و ترویج سبک زندگی اسلامی می شود.

حسن پور با بیان اینکه افراد تحصیل کرده و کتابخوان، کمتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار می گیرند افزود: کتابخانه های عمومی به عنوان مراکز مهم در فرهنگ سازی برای مطالعه و ارتقای سرانه مطالعه با اجرای برنامه های معرفی کتاب و کتابخوانی در گسترش این فرهنگ اصیل در بین اقشار مختلف برنامه ریزی کنند.

وی در ادامه سخنان خود تشکیل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز را درجهت پیشبرد اهداف کتابخانه های عمومی موثر دانست و خاطر نشان کرد: ساخت و توسعه کتابخانه در مناطق روستایی، تامین تجهیزات مورد نیاز کتابخانه های عمومی و حمایت مادی و معنوی از برنامه های فرهنگی از جمله زمینه هایی است که خیرین می توانند در این موارد مشارکت کنند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه با بیان اینکه کتابخانه های عمومی به مراکز مورد وثوق فرهیختگان و اصحاب علم و فرهنگ تبدیل شده است افزود: فارغ از ارائه خدمات کتابخانه ای برای اقشار مختلف، برنامه های معرفی کتاب و قصه گویی برای کودکان و مسابقات فرهنگی هنری و آموزشی به صورت مداوم در این مراکز فرهنگی اجرا می شود و کتابخانه ها در کانون توجه خانواده ها قرار گرفته است.

پروانه رضاقلیزاده مشارکت سایر دستگاهها بویژه نهاد های فرهنگی را در جهت نیل به اهداف فرهنگی موثر دانست و افزود: تشکیل کمیته مشترک از مسئولین نهاد های فرهنگی و فرهیختگان شهرستان و برنامه ریزی برای اجرای برنامه هایی متناسب با نیاز های عمومی جامعه می تواند زمینه اشتیاق قشر های مختلف را برای حضور در این برنامه ها افزایش دهد.

داور نصرتی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارش از عملکرد کتابخانه‌های عمومی شهرستان برنامه های فرهنگی اجرا شده  به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا( سلام الله علیها) و شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و یوم الله دهه فجر را تشریح کرد.

نصرتی ضمن تقدیر از حمایت‌های فرماندار شهرستان، خواستار مشارکت حداکثری خیرین و تسریع در روند انتخاب اعضای هیأت امنا انجمن کتابخانه ساز شهرستان شد.

در پایان این جلسه برگزاری نشست تخصصی کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرعین با همکاری سپاه ناحیه شهرستان به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در ایام الله دهه فجر، تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان سرعین، برگزاری همایش نکوداشت نویسندگان بومی شهرستان و پرداخت سهم نیم درصدی شهرداری سرعین و معوقات مربوطه به عنوان مصوبات این جلسه به مصوب شد.

 

 

 [PageVisit]