با مساعدت موسسه آموزشی قلم چی؛تجهیز کتابخانه های عمومی به کتاب های کمک آموزشی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: با مشارکت موسسه آموزشی قلم چی، کتابخانه های عمومی با کتاب های کمک درسی تجهیز می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، نشست مشترک پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با مرحمت مداح اصل، مدیر موسسه آموزشی قلم چی، به منظور تجهیز کتابخانه های عمومی با کتاب های کمک آموزشی  در محل دفتر قلم چی برگزار شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در این دیدار با  اشاره به استقبال گسترده دانش آموزان و دانشجویان از فضا های مطالعاتی کتابخانه های عمومی اظهار داشت: کتابخانه های عمومی در کنار ارائه خدمات فرهنگی و کتابخانه ای ، بخشی از مخزن کتابخانه را به کتاب های کمک درسی اختصاص داده اند که منابع این بخش از طریق کتاب های اهدایی دانش جویان و دانش آموزان  و کمک های موسسات آموزشی از جمله قلم چی تامین می شود.

وی با بیان اینکه غالب برنامه ها و خدمات کتابخانه های عمومی در قالب ارتقای سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی انجام می گیرد و ارائه خدمات کمک آموزشی برای در اولویت برنامه های این اداره کل نیست افزود: با توجه به حضور گسترده دانش آموزان از کتابخانه ها این کتاب ها از منابع مختلف تهیه و در اختیار دانش آموزان قرار داده می شود.

رضا قلیزاده در ادامه سخنان خود ضمن قدردانی از حمایت های موسسه آموزشی قلم چی در تکمیل و تجهیز تعدادی از کتابخانه های روستایی و شهری در سال های گذشته، خواستار ادامه این روند به منظور توسعه این فضا ها در مناطق محروم و روستایی شد.

مرحمت مداح اصل نیز در این دیدار از آمادگی این موسسه برای ارسال کتاب های کمک آموزشی به کتابخانه ها عمومی خبر داد و افزود: موسسه آموزشی قلم چی همچنین  در راستای حمایت از دانش آموزان مستعد در نقاط محروم و روستایی با معرفی کتابخانه های عمومی نسبت به ارائه بورسیه آموزشی رایگان برای حضور در کلاس های آموزشی قلم چی اقدام می کند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 53