در سوگ سردار دلها؛ تکاپوی سربازان فرهنگی درکتابخانه های عمومی برای پاسداشت مجاهدت های سردار

مدیرکل کتابخانه های عمومی عنوان کرد: برنامه های ترویجی و کتابخوانی با هدف معرفی کتاب های پی نوشت شده توسط سردار شهید قاسم سلیمانی در کتابخانه های عمومی استان اردبیل اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اعلام این خبر اظهار داشت: شهادت سردار رشید اسلام ، اسطوره جهاد و مقاومت ایران زمین که عمر باغزت خود را در مسیر مجاهدت فی سبیل الله و دفاع از کیان اسلام و مکتب ظلم ستیز امام راحل (ره) و آرمان های رهایی بخش انقلاب اسلامی گذراند، امت اسلام و تمامی عاشقان راه مقاومت و مجاهدت علیه استکبار و ظلم و بی عدالتی در سراسر جهان را داغدار نمود. 

وی افزود: به منظور پاسداشت آرمان های این سرباز مخلص ولایت و مجاهد بی ریای ایران زمین، سربازان جبهه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان اردبیل با برگزاری یادمانهای بزرگداشت، بازنمایی منابع مربوط به حوزه های دفاع مقدس و همچنین معرفی کتاب هایی که این شهید بزرگوار در پی نوشت آنها، معرفی و تفریظ نوشته اند یاد و خاطره این اسطوره مقاومت را گرامی می دارند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به برگزاری نشست های مختلف در کتابخانه های عمومی استان با حضور عالمان دینی و شخصیت های برجسته اشاره و خاطر نشان کرد: در کتابخانه های روستایی و بخش های مختلف با حضور قشر های مختلف مردم و با استفاده از ظرفیت عالمان دینی، ابعاد شخصیتی این شهید بزگوار بیش از پیش تشریح می شود.

 

وی همچنین به تهیه چکیده مختصری از  شش عنوان کتاب انتشارات سوره مهر که درآنها خاطرات و پی نوشت های  این سردار رشید منتشر شده اشاره کرد و گفت: این مطالب در قالب بروشور تهیه و در تجمع عظیم عاشورائیان اردبیل که ( همزمان با تشیع جنازه حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش در تهران) در میدان عالی قاپوی اردبیل برگزار شد بود توزیع شد.

وی کتاب « من زنده ام » نوشته معصومه آباد؛ کتاب « گردان 409» نوشته عبدالرضا مزاری؛ کتاب « سربلند» نوشته محمد علی جعفری را نیز جزو کتابهایی معرفی کرد که در آن تقریظ هایی توسط این سردار بزگوار نوشته شده است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در ادامه سخنان خود کتاب « رادیو» نوشته سردار آزاده حسنی سعدی ؛ کتاب « آن بیست و سه نفر» نوشته احمد یوسف زاده و کتاب « وقتی مهتاب گم شد» نوشته حمید حسام را از دیگر کتاب هایی عنوان کرد که این سردار بزگوار برای آنها یادداشت نوشته است.
پروانه رضا قلیزاده با بیان اینکه سربازان فرهنگی در کتابخانه های عمومی در جهت معرفی ابعاد شخصیتی و مجاهدتها و رشادتهای حاج قاسم سلیمانی فروگذار نخواهند بود خاطر نشان کرد: ویژه برنامه های فرهنگی  برای گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی و همراهانش در مناسبت های مختلف در کتابخانه های عمومی استان اجرا خواهد شد.

 

عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]