کتابدار کتابخانه عمومی مقدس اردبیل در گفتگو با روابط عمومی اداره کل عنوان کرد؛خلاقیت، ابتکار، اعتقاد به کار و مهارت حرفه ای کتابدار مهمترین شاخصه کتابدار خوب است

بهنام بابازاده گفت: خلاقیت، ایتکار و مهارت حرفه ای کتابدار از مهمترین شاخصه کتابدار خوب بوده و در جذب قشر های مختلف به کتابخانه نقش مهمی دارد.

بهنام بابازاده مسئول کتابخانه عمومی مقدس اردبیلی شهرستان اردبیل در گفتگو با روابط عمومی اداره کل با اظهار این مطلب گفت: کتابخانه عمومی مقدس اردبیلی درسال1394و به همت خیران از جمله بانک پاسارگارد،بنیاد علمی قلم چی، شهرداری و اداره کل کتابخانه عمومی استان اردبیل در زیر بنایی به متراژ250مترمربع احداث و تحویل اهالی فرهنگ دوست و کتابخوان شده است.

بابا زاده با بیان اینکه هم اکنون کتابخانه عمومی مقدس اردبیلی دارای4900جلد کتاب در سه بخش ؛ مخزن،کودک و نوجوان و کتابهای مرجع می باشد افزود: تعداد650نفر اعضای فعال از این منابع استفاده می کنند و این کتابخانه به بخش های مختلفی از جمله؛ بخش امانت،بخش مخزن اصلی، بخش کودک، بخش مرجع، سالن مطالعه خواهران ،سالن مطالعه برادران ،بخش نوجوان ، بخش نشریات، بخش استان شناسی و اینترنت تقسیم بندی شده است.

وی با بیان اینکه از بدو افتتاح این کتابخانه مسئولیت راه اندازی و ساماندهی کتابخانه را برعهده گرفته است خاطر نشان کرد:  بیشترین مراجعه کنندگان را قشر دانش آموز و گروه سنی کودک ونوجوان تشکیل می دهد که با شور و شوق و اشتیاق فراوان از خدمات کتابخانه و برنامه های فرهنگی استقبال می کنند و برنامه های فرهنگی این کتابخانه شامل نشست کتاب خوان کتابخانه ای و مدرسه ای، برگزاری جمع خوانی کتاب، قصه گویی،مسابقات نقاشی و رنگ آمیزی،کلاس های ساخت اوریگامی ،کاردستی،روزنامه دیواری و برگزاری مراسمات با مناسبت های مختلف در طول سال و سایر برنامه های فرهنگی است.

بهنام بابازاده افزود: به جهت قرار گرفتن این کتابخانه در منطقه کم برخوردار شهرستان، طبق مصوبه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان و تصویب نهاد کتابخانه های عمومی کشور عضویت در این کتابخانه رایگان بوده و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی از ساعت 7:30 صبح لغایت 19 عصر (شنبه تا چهارشنبه ) ودر روز های پنچ شنبه نیز از ساعت 7:30 لعایت 13 می توانند از خدمات این کتابخانه استفاده کنند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان ویژگی های کتابدار خوب گفت: خلاقیت و ابتکار،اعتقاد به کار، بالا بردن دانش و مهارت حرفه ای ومهمتر از همه  اخلاق خوب و گشاده رویی با مراجعین  از مهمترین شاخصه یک کتابدار خوب است که به کار بستن این موارد ، جذب و علاقه مندی کودکان به کتاب و کتابخوانی را بیشتر خواهد کرد.

بابازاده خاطر نشان کرد: به منظور پاسخگویی به نیاز مخاطبان، سعی می کند مطالعاتی را در حوزهای مختلف داشته باشد و این روند موجب شده روزانه یک ساعت مطالعه عمومی  مستمردادشته باشد.

مسئول کتابخانه عمومی مقدس اردبیلی در پاسخ به سوالی در خصوص راهکارهای مورد نظر برای ارتقای سرانه کتابخوانی در جامعه  گفت: به نظر من این موضوع باید از نهاد خانواده و مدرسه شروع شود تا کتابخوانی برای کودکان به صورت یک عادت تبدیل شود چون که دوره کودکی تاثیر پذیرترین دوره زندگی هر انسان به شمار می رود.

وی قسمتی از برنامه های اجرا شده ایا کتابخانه در سال جاری را در قالب تصویر به شرح ذیل تشریح کرد:

عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]