با هدف ترویج کتابخوانی؛ امضای تفاهمنامه همکاری فی مابین کتابخانه های عمومی و بسیج سازندگی استان

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) گفت: گرو ههای جهادی درمحرومیت زدایی فرهنگی و ترویج فرهنگ مطالعه در مناطق کم برخوردار ایفای نقش می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، در نشست مشترک پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان  و سرهنگ علی پیرجاهد، مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان تفاهمنامه همکاری فیمابین این دو نهاد فرهنگی منعقد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست با اشاره به توسعه فعالیت های کتابخوانی در گستره نقاط کم برخوردار استان اظهار داشت: فعالیت های ترویجی کتابخوانی علاوه بر شهر ها در تعدادی از روستا های پرجمعیت استان نیزگسترش یافته است.

رضاقلیزاده با بیان اینکه حضور گروههای جهادی در مناطق کم برخوردار برای محرومیت زدایی فضای مناسبی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بوجود می آورد افزود: با استفاده از این ظرفیت امکان استفاده کودکان و نوجوانان مناطق محروم را از کتاب می توان فراهم نمود.

سرهنگ پیرجاهد نیز در این نشست با اشاره به نقش آفرینی گروه های جهادی در مناطق دور دست و محروم استان گفت: گرو ههای جهادی با هدف محرومیت زدایی در این مناطق حضور پیدا می کنند و محرومیت زدایی فرهنگی با استفاده از ظرفیت های موجود در کتابخانه های عمومی می تواند  در مناطق کم برخوردارمورد توجه قرار گیرد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) افزود: گروه های جهادی دارای تخصص های ویژه های در حوزه های مختلف هستند که می توان با استفاده از این تخصص ها،  برنامه های فرهنگی و کتابخوانی را در این مناطق اجرا کرد.

 

عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]