در چهارمین روز از هفته کتاب؛زنگ کتابخوانی همراه با افتتاح نمایشگاه کتاب در هنرستان شهید مفتح اردبیل نواخته شد

در چهارمین روز از هفته کتاب برنامه های مختلف فرهنگی و کتابخوانی با حضور مدیرکل کتابخانه ها ی عمومی استان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، در چهارمین روز از هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، پروانه رضاقلیزاده مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با حضور در مراسم نواختن زنگ کتابخوانی در هنرستان شهید مفتح  و افتتاح نمایشگاه کتاب گفت: ارتقای مطالعات عمومی در بین دانش آموزان موجب تقویت اعتماد به نفس و سطح سواد اجتماعی ، ارتقای سطح بینش و دانش انان خواهد شد.

وی با بیان اینکه در کنار مطالعات درسی و تکالیف مدرسه باید شیوه های مطالعات عمومی  برای دانش آموزان آموزش داده شود افزود: برگزاری نشست های کتاب خوان و معرفی کتاب های شاخص ، زمینه ایجاد انگیزه برای مطالعه را فراهم می آورد و کتابخانه های عمومی آمادگی لازم را برای برگزاری این نشست ها با کمک مدارس را دارد.


برگزاری جشن کتاب در مهد کودک و پیش دبستانی دانا

در مراسم دیگری که در مهدکودک دانا با حضور، بهزاد ستاری، مدیرکل بهزیستی استان، یاسرمحمدپور، معاون فرهنگی  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از مسئولان شهرستانی برگزار شد، جشن کتاب با اجرای سرود توسط  نوآموزان این مرکز و اهدای کتاب و بسته ای فرهنگی  به نوآموزان اجرا شد.

مدیرکل بهزیستی استان با تبریک هفته کتاب به تلاشگران این عرصه اظهار داشت: درک مفاهیم مختلف اجتماعی، فرهنگی، عقیدتی، دینی  از دوران کودکی کودکی شروع می شودو لازم است خانواده ها  و مراکز آموزشی با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و کتابخوانی  موجب مانوس شدن کودکان با کتاب شوند.

وی توجه به سنت های بومی، شناساندن  میراث معنوی و علمی و فرهنگی منطقه و همچنین و اشعار فاخر و شعر ها و مضامین سنتی و بومی به زبان مادری را موجب حفظ این میراث ماندگار عنوان کردو افزود:  در کنار آموزش های ملی که به زبان رسمی کشور آموزش داده می شود، کودکان و نوجوانان باید در همان دوران کودکی با آئین ها و سنت ها، بازی ها و میراث کهن منطقه خود آشنا شوند.

بازدید از نمایشگاه کتاب اردبیل

در ادامه برنامه های چهارمین روز از هفته کتاب ، پروانه رضاقلیزاده مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به همراه جمعی از کارشناسان و کتابداران کتابخانه های عمومی استان با حضور در نمایشگاه کتاب که در مرکز پیش دانشگاهی مدرس اردبیل دایرشده، بازدید کرد.

در این بازدید  محسن شاه دوست از فعالان فرهنگی استان و از عوامل برگزاری این نمایشگاه با بیان اینکه  حال کتاب خوانی در اردبیل خوب است اظهار داشت: در مدت برگزاری این نمایشگاه بیش از 3هزار کیلو کاغذ باطله  توسط مردم به این نمایشگاه ارائه شده و به جای آن کتاب و لوازم فرهنگی ارائه شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز ضمن قدردانی از عوامل برگزاری این نمایشگاه، گفت: برگزاری نمایشگاههای کتاب بستر مناسبی را برای آشنایی مردم با تازه های نشر کتاب فراهم می آورد و موجب اشتیاق مردم برای خرید کتاب و افزایش مطالعات می شود.

وی تعویض کاغذ باطله با کتاب، در این نمایشگاه را از طرح های خلاقانه ای عنوان کرد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت کاغذ، در تامین نیاز های مطالعاتی مردم نقش مهمی را ایفا می کند.

عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]