مدیرکل صدا و سیما دربازدید از کتابخانه مرکزی اردبیل عنوان کرد؛مطالعه کتاب انسان را به سوی مدنیت رهنمون می سازد

همزمان با هفته کتاب مدیرکل و کارکنان صدا وسیمای استان از کتابخانه مرکزی اردبیل بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، علی ملا احمدی، مدیرکل صداو سیمای مرکز اردبیل به همراه معاونین وکارکنان این مرکز با حضور در کتابخانه مرکزی اردبیل ضمن بازید از بخش های مختلف کتابخانه در نشست کتابخوان شرکت کردند.

علی ملا احمدی دراین دیداربا بیان اینکه کتابداران محوری ترین نقش را در حوزه ارتقای مطالعات عمومی مردم ایفا می کنند اظهار داشت: مطالعه کتاب انسان را به سوی مدنیت رهنمون می سازد و توسعه جوامع با ارتقای دانایی در افراد آن جامعه میسر می شود.

مدیر کل صدا و سیمای اردبیل، به نقش موثر دستگاه های فرهنگی در جهت ارتقای فرهنگ عمومی اشاره کرد و گفت: همگرایی دستگاه های فرهنگی و اجرای برنامه های مدون و خلاقانه در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی موثر خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود صدا و سیما را به عنوان فراگیرترین رسانه درکنار سایر رسانه ها عنوان کرد و افزود: این رسانه برنامه های متنوعی را در جهت ارتقای فرهنگ عمومی تهیه و تولید می کند و در بعضی از برنامه های فرهنگی از ظرفیت کارشناسان کتابخانه های عمومی نیز استفاده می کند.

در ادامه این دیدار پروانه رضاقلیزاده مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیزضمن قدر دانی از مدیرکل و کارکنان صدا و سیما، حضور اصحاب رسانه را در جمع کتابداران همزمان با بزرگداشت بیست و هفتمین هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار را مایه دلگرمی کارکنان کتابخانه های عمومی دانست و گفت: دستگاههای فرهنگی دارای رسالت مشترکی هستند و لازم است در جهت تاثیرگذاری بیشتر همگرایی این نهاد ها بیش از پیش تقویت شود.

وی هفته کتاب را یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی کشور عنوان کرد و افزود: کتابخانه ها ی عمومی به عنوان یکی از سازمانهای متولی حوزه کتاب و کتابخوانی نقش اصلی را در برگزاری باشکوه این رویداد دارد و همزمان با این هفته ، هر روز یک برنامه فرهنگی و کتاب خوانی درهر کتابخانه برگزار می شود.

در ادامه این دیدار، نشست کتابخوان با حضور کارکنان صدا وسیما و کتابداران در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی برگزار شد.

در این نشست جعفر نوعخواه، کتابدار کتابخانه مرکزی اردبیل و نویسنده کتاب «سرگذشت افلاکیان»، با موضوع زندگینامه شهدای شهرستان پارس آباد، کتاب مزبور را معرفی  و خاطراتی از روند تدوین آن را برای حاضران بیان کرد. در ادامه، شهناز مسیب زاده  کتابدار کتابخانه عمومی نیار شهرستان اردبیل، کتاب «خدمات کتابخانه ای» را معرفی و نکاتی در خصوص مقایسه خدمات کتابخانه های عمومی دنیا و ایران ارائه نمود. در پایان این نشست، محسن باکفی، کارشناس مسئول همکاری ها و مشارکتهای اداره کل، ضمن ارائه زندگینامه عمران صلاحی، از کتاب مجموعه اشعار این شاعر که توسط انتشارات نگاه منتشر شده، اشعاری را برای حاضران قرائت کرد.

عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]