به منظور گرامیداشت روز دانش آموز؛برگزاری نشست کتاب خوان مدرسه ای در دبیرستان نمونه دولتی امید انقلاب اردبیل

به منظور گرامیداشت روز دانش آموز، نشست کتابخوان مدرسه ای در دبیرستان امید انقلاب با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، به منظور گرامیداشت روز دانش آموز، پروانه رضاقلیزاده با حضور در دبیرستان نمونه دولتی امید انقلاب در نشست کتاب خوان مدرسه ای شرکت کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ابتدای این نشست طی سخنانی کتاب و کتاب خوانی را در ارتقای سطح بینش و آگاهی های علمی و اجتماعی دانش آموزان موثر دانست و اظهار داشت: توجه به نیازهای علمی و اطلاعاتی دانش آموزان به عنوان آینده سازان جامعه باید مورد توجه قرار گیرد و در این میان نهادهای مختلفی از جمله نهاد خانواده، مدرسه، کتابخانه های عمومی، مهمترین نقش را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه بیشترین مخاطبان کتابخانه های عمومی کودکان و نوجوانان هستند افزود: در کتابخانه های عمومی بخش های مختلفی برای سطوح سنی بالاتر، و بخش کودک نوجوانان برای کودکان و نوجوانان ساماندهی شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اضافه کرد: دانشجویان و دانش آموزان و اقشار مختلف علاوه بر استفاده از این بخش ها از سالنهای مطالعه کتابخانه های نیز استفاده می کنند.

در ادامه این نشست شهرام آذریان کتابدار کتابخانه مرکزی اردبیل، کتاب « فهمیده رزمنده کوچک» مربوط به دوران زندگی و شهادت شهید 13 ساله کشور را معرفی کرد.

وی ضمن بازخوانی بخش های مختلف این کتاب، حوادث روایت شده در این کتاب را برای دانش آموزان تشریح کرد.

در ادامه این نشست، لیلا محمد پور، یکی دیگر از کتابدران کتابخانه مرکزی اردبیل، کتاب« گردان قاطرچی ها» نوشته داوود امیریان را معرفی کرد.

محمدپور نیز ضمن تشریح قسمت های مختلف کتاب گفت: کتاب گردان قاطرچی ها از مجموعه رمان های ویژه نوجوانان است که توسط داوود امیریان، یکی از نویسندگان مشهور دفاع مقدس به رشته تحریر در آمده و دارای نثر روان آمیخته به طنز از روز های جنگ و نوجوانان کم سن و سال دوران جنگ سخن می گوید.

در بخش دیگری از این نشست علی جاهدی زاده دبیر کتاب مطالعات اجتماعی مدرسه امید انقلاب و نویسنده کتاب « از پله پنجم»  ضمن شعر خوانی برای دانش آموزان کتاب « از پله پنجم» را برای دانش آموزان معرفی کرد.

درپایان این مراسم نیز از برگزار کنندگان این نشست با اهدای لوح و هدیه تقدیر شد.   

عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]