در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی با مدیرکل صدا و سیمای استان مطرح شد؛ترویج فرهنگ کتابخوانی با بهره گیری از ظرفیت رسانه

مدیران کل کتابخانه های عمومی و صدا و سیمای استان به منظور توسعه همکاری های مشترک دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، پروانه رضاقلیزاده با حضور در صدا و سیمای استان با علی ملا احمدی، مدیرکل صدا و سیما دیدار و در خصوص همکار های مشترک به منظور ترویج کتاب و کتابخوانی تبادل نظر کردند.

ملا احمدی در این دیدار ترویج فرهنگ کتابخوانی را نیازمند عزم نهاد های فرهنگی و خانواده ها دانست و گفت: در این راستا باید کمیته ای مشترک از نهاد های مرتبط تشکیل و اقدامی مشترک در جهت ارتقای فرهنگ مطالعه صورت گیرد.

وی با اشاره به رسالت صداو سیما در تولید برنامه هایی با محوریت توسعه فرهنگی خاطر نشان کرد: صدا و سیما در برنامه های فرهنگی و کتابخوانی در رادیو و تلویزیون از ظرفیت کارشناسان کتابخانه های عمومی استفاده می کند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این دیدار ضمن قدر دانی از حمایت بی دریغ صدا و سیما در پوشش خبری این رسانه از فعالیت های کتابخانه های عمومی گفت: در راستای برنامه های ترویجی، برنامه های متنوعی از جمله؛ معرفی و رونمایی کتاب، نشست های فرهنگی و کتابخوانی، قصه گویی و برنامه بلند خوانی کتاب برای کودکان و چندین برنامه با محوریت فرهنگی به صورت مستمر در کتابخانه های عمومی سطح استان برگزار می شود.

رضاقلیزاده با اشاره به فرا رسیدن بیست و هفتمین هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار افزود: به منظور اشاعه فرهنگ مطالعه در بین اقشار مختلف و مانوس شدن بیش از پیش مردم بویژه کودکان با کتاب و کتابخانه برنامه های متنوعی همزمان با هفته کتاب در کتابخانه ها اجرا خواهد شد.

وی هفته کتاب را فرصتی مناسب برای ورود کتاب به جمع خانواده ها اعلام کرد و خواستار مشارکت دستگاههای فرهنگی بویژه صدا و سیما برای تاثیر گزاری در این امر مهم شد.

گفتنی است در پایان این دیدار، رضاقلیزاده ضمن بازدید از بخش آرشیو و کتابخانه صدا و سیما علی ملا احمدی دعوت کرد همزمان با هفته کتاب به همراه کارکنان صدا و سیما از کتابخانه مرکزی اردبیل بازدید کنند.

عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]