همزمان با ماه صفر؛برگزاری نشست نمایش خوانی «تعزیه» در کتابخانه عمومی

مسئول کتابخانه عمومی علامه امینی نیر گفت: همزمان با اایام ماه صفر، نشست نمایش نامه خوانی درکتابخانه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با اربعین حسینی و اعیاد ماه صفر، نخستین برنامه از طرح ترویجی نمایش خوانی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیر با عنوان «تعزیه» توسط کتابخانه عمومی علّامه امینی شهرستان نیر، با نقش خوانی دانش آموزان مدرسه متوسطه 17 شهریور (دوره اوّل)، و به کارگردانی پیمان جلیل پور، در محلّ آمفی تئاتر فرهنگسرای الغدیر، برگزار شد.

 مسئول کتابخانه عمومی علامه امینی نیر گفت: در این نشست، حسین باوقار در نقش حامد؛ آرین بهلولی در نقش علی؛ پیمان جلیل پور در نقش کتابدار؛ فرید سجودی در نقش نیما؛ فرزان سوقی در نقش سعید؛ علی اصغر علی حسینی در نقش میرزا احمد معین (تعزیه گردان سابق)، نمایش نامه «تعزیه» از کتاب هدهد سفید (جلد چهارم) را در یک پرده اجرا کردند.

پیمان جلیل پور افزود: نشست نمایش خوانی از جمله برنامه های ترویجی است که به منظور خوانش نمایش نامه های فاخر با اهدافی چون ترویج و تبلیغ مطالعه، آموزش خواندن و معرّفی نمایش نامه های مفید و جذّاب در کتابخانه های عمومی برگزار می شود.

وی اضافه کرد: خواندن تأثیرگذار یک نمایش نامه، خوانش یک طرح نمایشی است که از طریق قرائت گفت و گوها توسط نقش خوان ها با در دست داشتن متن نمایش نامه و در مقابل تماشاگران با مهارت های صدا و فن بیان صورت می گیرد تا مخاطب، فضا، مکان، زمان نمایش و شخصیّت ها را تجسّم نماید.

 گفتنی است در پایان مراسم، از نقش خوان های نمایش، توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تجلیل شد.

.                                  

عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]