به منظور توسعه همکاری های مشترک؛نشست مشترک مدیرکل آموزش و پرورش استان با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل

در آستانه فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی، مدیران کل آموزش و پرورش و کتابخانه های عمومی استان به منظور برنامه ریزی برای توسعه فعالیتهای فرهنگی و ترویج کتابخوانی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، احمد ناصری مدیرکل آموزش و پرورش استان با حضور در اداره کل کتابخانه های عمومی استان با پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دیدار و در خصوص گسترش همکاری های مشترک به منظور ترویج کتاب و کتابخوانی گفتگو کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در این دیدار، مدارس را پایگاههای مهم فرهنگی برای تعالی دانش آموزان دانست و اظهار داشت: رشد و تعالی جامعه در تمامی زمینه های علمی، فرهنگی، صنعتی و اقتصادی در گرو تربیت انسانهای فهیم و آگاه میسر خواهد شد و مجموعه آموزش و پروش در خط مقدم این نهضت فرهنگی هستند.

وی تلاش برای تقویت مطالعات عمومی در بین دانش آموزان را ضروری عنوان کرد و افزود: در این راستا همکاری های مشترک بین مدارس و کتابخانه های عمومی صورت می گیرد که باید با برنامه ریزی در این خصوص نسبت به تعمیق این روند اقدام شود.

احمد ناصری در ادامه سخنان خود با اشاره به راه اندازی کتابخانه مشارکتی فرهنگیان در جنب مجتمع آموزشی مدرس اردبیل با مشارکت کتابخانه های عمومی خاطر گفت: در تلاش هستیم با اختصاص قسمتی از فضا ی مجتمع آموزشی به این کتابخانه، نسبت به راه اندازی و تجهیز بخش های مختلف کتابخانه مشارکتی فرهنگیان اقدام کنیم و در این مسیر نیازمند مساعدت کتابخانه های عمومی در تامین منابع مکتوب برای این بخش ها هستیم.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این دیدار، به بهره گیری از ظرفیت ها و توانایی های بالقوه طرفین در راستای افزایش خدمات فرهنگی تاکید کرد و افزود: تقویت همگرایی بین مدارس و کتابخانه های عمومی نقش موثری در ارتقای آموزشی و همچنین مطالعات عمومی دانش آموزان دارد.

رضاقلیزاده با اشاره به برگزاری برنامه های نشست های کتاب خوان، جمع خوانی کتاب، معرفی کتاب و نشست های فرهنگی در کتابخانه ها، خواستار برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت های متقابل شد.

وی برگزاری نشست های کتابخوان مدرسه ای را فرصت مناسبی برای اشاعه فرهنگ مطالعه در بین دانش آموزان دانست و خاطر نشان کرد: به منظور استفاده حداکثری دانش آموزان از خدمات کتابخانه های تدابیر لازم به منظور عضویت رایگان دانش آموزان در مناسبت های ملی و مذهبی در نظر گرفته شده است که از طریق کتابخانه ها اطلاع رسانی می شود.

 

عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]