همزمان با روز جهانی عصای سفید؛ برگزاری مراسم تجلیل از روشندلان کتاب خوان

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: بیش از 10 هزار کتاب کویا در بخش روشندلان کتابخانه مرکزی اردبیل وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با روز جهانی عصای سفید، مراسم تجلیل از روشندلان فعال عضو کتابخانه با حضور، عاطف ناصری،فرمامدار نمین، بهزاد ستاری، مدیرکل بهزیستی استان، پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و جمعی از مسئولان دستگاههای اداری شهرستان نمین در کتابخانه عمومی امامی شهرستان نمین برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های استان در این مراسم از آماده سازی، یک هزار و 232 نسخه کتاب بریل( کتاب ویژه روشندلان) و بیش از 10 هزار کتاب گویا( کتاب صوتی) برای استفاده روشندلان خبر داد و گفت: 150 کتاب گویا با مشارکت علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهیه شده است که تولید این 150 کتاب با صرف هزار ساعت کار انجام شده است.

وی با اشاره به ایجاد اتاق مخصوص برای ضبط این کتاب ها در محل اداره کل افزود: تولید کتاب صوتی در این مکان کماکان ادامه دارد و برای تهیه این کتاب ها از اعضای علاقه مند عضو کتابخانه که برای این کار تمایل شده باشند استفاده می شود.

رضاقلیزاده با بیان اینکه بیش از 500 نفر نابینا عضو کتابخانه های عمومی استان هستند افزود: این اعضا از شهرستانهای مختلف هستند و کتاب های مورد نیاز اعضا در شهرستا توسط بخش روشندلان کتابخانه مرکزی تهیه و جهت ارائه به روشندلان آن شهرستان ارسال می شود.

وی در ادامه با اشاره به اجرای برنامه های متعدد برای این قشر در کتابخانه های عمومی گفت: نشست های معرفی کتاب برای روشندلان کشور با استفاده از رادیو اینترنتی ( گوش کن)، نشست های کتابخوان در شهرستان های مختلف برای روشندلان به همت بخش روشندلان کتابخانه مرکزی اردبیل برگزارشده است.

در ادامه این مراسم فرماندار نمین با اشاره به بعضی از محدودیت های موجود برای روشندلان خاطر نشان کرد: این افراد دارای توانائیهای بالقوه ای هستند و لازم است در جهت شکوفائی این استعداد ها توسط دستگاههای مختلف اقدامات لازم صورت گیرد.

مدیر کل بهزیستی استان نیز توجه به نیاز های روشندلان را جزو وظایف ذاتی بهزیستی عنوان کرد و اظهار داشت: برای تامین تجهیزات تخصصی مورد نیاز بخش نابینایان کتابخانه مرکزی اردبیل آمادگی داریم.

در پایان این مراسم از نابینایان فعال عضو کتابخانه تجلیل شد.

 

عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]