باحضور مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری اردبیل برگزار شد؛نشست توسعه فرهنگی و اجتماعی محلات اردبیل

شفیعی گفت: دستگاههای متولی حوزه های فرهنگی در راستای توسعه فرهنگی محلات اردبیل،تلاش کنند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه ای عمومی استان اردبیل، نشست مشترک مدیران کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در محل دفتر تسهیلگری و توسعه محله پناه آباد اردبیل برگزار شد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل در این نشست با بیان اینکه محلات حاشیه شهر اردبیل باید در اولویت برنامه های فرهنگی و اجتماعی قرار گیرد اظهار داشت: بر اساس سرشماری صورت گرفته توسط دفتر تسهیل گری و توسعه  محله پناه آباد که از 2هزار و 585 نفرصورت گرفت، بیش از 155 نفر عضو کتابخانه ها ی عمومی استان هستند که باید با توسعه فضا های کتابخانه ای، دسترسی مردم محلات به کتابخانه های عمومی بیش از پیش تسهیل شود.

وی افزود: بر اساس نظر سنجی صورت گرفته از این اعضا، بیشترین در خواست مخاطبان در حوزه کتاب های آموزشی، تحصیلی، علمی، ادبی و تاریخی و فلسفی بوده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این نشست با بیان اینکه در سال های اخیر برای راه اندازی کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر اردبیل به صورت ویژه توجه شده است خاطر نشان کرد: 4 باب کتابخانه عمومی در محلات، شیخ کلخوران، سلمان آباد، اروج آباد و آراز علی اردبیل در سال های اخیر راه اندازی شده است که با استقبال قابل توجه علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی روبرو بوده است.

رضاقلیزاده با اشاره به اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و ورزشی در این کتابخانه ها گفت: علاوه بر ارائه خدمات کتابخانه ای برای اقشار مختلف، برنامه های متنوع فرهنگی ازجمله نشست های معرفی کتاب، قصه گویی برای کودکان، کارگاههای فرهنگی هنری در سطوح سنی و اقشار مختلف برگزار می شود که این برنامه های در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی موثر خواهد بود.

 [PageVisit]