به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل برگزار شد؛ برگزاری نشست معرفی کتاب« سرگذشت افلاکیان» و خاطره گویی

همزمان با هفته دفاع مقدس نشست معرفی کتاب و خاطره گویی در کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های استان، نشست معرفی کتاب «سرگذشت افلاکیان» و خاطره گویی از دوران دفاع مقدس با حضور پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل، غضنفر محبی، آزاداه و رزمنده دوران دفاع مقدس و جمعی از کارکنان ستادی و کتابدران کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل در محل کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست با تجلیل از دلاوری های رزمندگان،ایثارگران، جانبازان و مقام شامخ شهدا وخانواده های شهدا، آرامش و امنیت کنونی جامعه را  مرهون این رشادتها دانست و گفت: زنده زنگه داشتن یاد شهدا و دفاع مقدس در پایداری این نظام اسلامی نقش مهمی دارد.

وی به رسالت خطیر نهاد های انقلابی و دستگاههای فرهنگی در تقویت روحیه خود باوری و ایثار شهادت در بین اقشار مختلف اشاره کرد وگفت: با توجه به تهدیدات گسترده نظام سلطه، ضرورت دارد دفاع مقدس از زوایای مختلف برای جوانان تشریح و تبیین شود و در مواقع لزوم از این ظرفیت برای دفاع از اسلام و انقلاب بهره برد.

در ادامه این مراسم، محسن باکفی، کارشناس مسئول امور مشارکتها و همکاری های اداره کل، کتاب « سرگذشت افلاکیان» که زندگینامه، خاطرات و شهادت 138 شهید سرافراز شهرستانهای پارس آباد و اصلاندوز در آن گردآوری شده است را معرفی کرد.

با کفی خاطر نشان کرد؛ کتاب سرگذشت افلاکیان نوشته جعفر نوع خواه از کارکنان کتابخانه ها ی عمومی استان بوده که در دوجلد به رشته تحریر درآمده و در سال 1395 به عنوان کتاب سال توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران انتخاب شده است.

در پایان این نشست غضنفر محبی از یادگاران دوران دفاع مقدس، طی سخنان با اشاره به هجوم همه جانبه دشمن در سال 1359 برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب گفت: در چنین برهه حساس تمام کشور و با همه توان از پشت جبهه ها تا خط مقدم با بسیج امکانات نسبت به حراست از تمامیت ارضی کشور اقدام کردند و با عنایت خداوند متعال دشمن نه تنها موفق به تصاحب یک وجب از خاک کشور نشد بلکه با ذلت و خواری، طعم شکست را چشید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به صبر واستقامت آزادگان سرافراز در دوران اسارت اشاره کرد و گفت: در این دوران سخت و حساس دشمن نتوانست در صفوف محکم و انقلابی اسرا، خللی وارد کند.

در بخش دیگری از این مراسم محمد علیزاده، فرمانده پایگاه مقاومت بیسج شهید عاشوری زاده اداره کل کتابخانه های عمومی استان نیز، خاطرت حضور در جبهه های حق علیه باطل را بازگویی کرد.

گفتنی است بعد از این نشست  به منظور تجدید میثاق با آرمانهای شهدای اسلام، مراسم غبارروبی مزار شهدای گمنام با حضور مدیرکل و کارکنان کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل برگزار شد.


عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]