همزمان با بازگشایی مدارس؛برگزاری جلسات انجمن کتابخانه های عمومی به منظور برنامه ریزی برای ترویج کتابخوانی

همزمان با بازگشایی مدارس جلسات متعدد انجمن در بخش های و شهرهای استان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با فرا رسیدن فصل بازگشایی مدارس، جلسات انجمن در شهرهای نمین،ثمرین و بخش های هیر، آبی بیگلو و عنبران برگزار شد.

جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهر ثمرین با حضور پروانه رضاقلیزاده،مدیرکل؛ علی عاشوری، بخشدار و همچنین اعضای این انجمن در محل کتابخانه بحرالعوم ثمرین برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه با اشاره به ظرفیت انجمن در راستای تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: به منظور برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت فرهیختگان بومی و منطقه ای جلسات انجمن در سطح بخش ها و مراکز شهرستان برگزار می شود و استفاده از این پتانسیل می تواند در جهت ارتقای سطح فرهنگی مناطق مختلف استان موثر واقع شود.

رضاقلیزاده یکی از اولویت های اعضای انجمن را همفکری و برنامه ریزی در حوزه فرهنگی و کتابخوانی اعلام کردو افزود: برنامه ریزی بومی و منطقه ای و استفاده از فرهیختگان و صاحبان قلم و اندیشه در مراکز بخش ها و شهر ها گره گشای بسیاری از مشکلات در بخش های فرهنگی و اجتماعی خواهد شد و زمینه های کاهش آسیب های اجتماعی را فراهم خواهد نمود.

بخشدار ثمرین نیز در این جلسه با بیان اینکه کتابخانه بحر العلوم ثمرین از نظر موقعیت مکانی در حاشیه شهر ثمرین واقع شده و دسترسی توده های مردم از این مکان فرهنگی با مشکلاتی روبرو است گفت: ساختمانهای مختلفی در مرکز شهر ثمرین در اختیار دستگاههای مختلف اداری و شهرداری قرار دارد که بلااستفاده مانده است و لازم است در خصوص جابجایی و انتقال این مجموعه فرهنگی به مرکز شهر تمهیدات لازم اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه اجرای برنامه های متعدد فرهنگی ، کتابخوانی و برگزاری نمایشگاههای مختلف پوستر ، عکس و کتاب موجب حضور بیش از پیش مردم در کتابخانه شده افزود: در صورت دسترسی آسان به کتابخانه، استفاده از خدمات این مجموعه فرهنگی گسترش چشمگیری خواهد یافت.

جلسه انجمن بخش هیر؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش هیر نیز با حضور مهران امانی، بخشدار، عظیم عبدلی،رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل و اعضای این انجمن در محل بخشداری هیر برگزار شد.

مهران امانی با اشاره به فرا رسیدن فصل بازگشایی مدارس اظهار داشت: تعامل دوسویه بین مدارس و کتابخانه ها موجب ارتقای سطح علمی و بینش دانش آموزان خواهد شد و تربیت صحیح این نسل موجب شکوفایی جامعه در همه ابعاد خواهد شد.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش هیر، ارتقای علمی هرجامعه را موجب ارتقای سایر شاخص ها اعلام کردو افزود: دانش یکی از مهمترین موئلفه ها در جهت رشد اقتصادی،صنعتی، فرهنگی و اجتماعی سایر حوزه ها می شود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل نیز در این جلسه از فعالیت سه باب کتابخانه در بخش هیر خبر داد و گفت: در روستا های پرجمعیت نیز طرح امانت کتاب با مشارکت کتابخانه عمومی شهید رجائی هیر و دهیاری ها اجرا می شود.

عبدلی برگزاری زنگ های انشای مدارس هیر در محل کتابخانه عمومی شهید رجائی این بخش را جزو طرح های موفق اعلام کرد و گفت: این طرح در سایر مناطق مختلف شهرستان و استان نیز اجرا خواهد شد.

جلسه انجمن شهرستان نمین؛

جلسه انجمن شهرستان نمین نیز با حضور شهلا هنرور، معاون فرماندار نمین و مهین سلامتی، سرپرست کتابخانه های عمومی این شهرستان و سایر اعضای انجمن در محل فرمانداری نمین برگزار شد.

هنرور با اشاره به آغاز سالتحصیلی جدید اظهار داشت: افزایش مطالعات عمومی در کنار آموزش های تحصیلی به عنوان مکمل در ارتقای علمی عمل خواهد کرد و هرچه دایره لغات و کلمات دانش اموزان افزایش یابد موجب اعتماد به نفس آنان در تاثیرگذاری در حوزه های مختلف اجتماعی خواهد شد.

وی توسعه کشور را در گرو تربیت نسل باسواد و بافرهنگ عنوان کرد و افزود: مدارس، دانشگاهها و کتابخانه های عمومی در تربیت نسل جوان و نوجوان نقش مهمی برعهده دارند این امر با تعامل بیشتر این نهاد ها محقق خواهد شد.

جلسه انجمن بخش ویلکیج( آبی بیگلو)؛

جلسه انجمن بخش ویلکیج با حضور علی مرادی بخشدار، علی محمد زاده، مسئول کتابخانه عمومی آبی بیگلو و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در محل بخشداری ویلکیج برگزار شد.

بخشدار ویلکیج در این جلسه با بیان اینکه فضا سازی مناسب در محوطه داخلی و بیرونی کتابخانه ها موجب اشتیاق اقشار مختلف برای حضور در این مراکز فرهنگی خواهد شد اظهار داشت: محوطه بیرونی کتابخانه عمومی نیاز به بازسازی اساسی دارد و لازم است با مشارکت شهرداری و کتابخانه های عمومی محوطه کتابخانه شاداب سازی شود.

 رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش ویلکیج در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازگشایی و آغاز سالتحصیلی برلزوم برنامه ریزی برای اجرای فعالیت های فرهنگی و کتابخوانی در بین دانش آموزان تاکید کرد و گفت: برنامه های جمع خوانی کتاب و نشست های کتابخوان در مدارس با مشارکت مدیران مدارس اجرائی شود و از دبیران فعال در این حوزه، طی برگزاری مراسمی در شهرستان تجلیل شود

جلسه انجمن بخش عنبران شهرستان نمین؛

سومین جلسه انجمن بخش عنبران با حضورصابر عبادی، بخشدار؛ ابراهیم حیدری، مسئول کتابخانه؛ و اعضای انجمن در محل کتابخانه وحدت عنبران برگزار گردید .

بخشدار عنبران برگزاری دوره های آموزشی تقویت مطالعات عمومی در مدارس را در ایجاد انگیزش برای کتابخانه موثر دانست و گفت: همزمان با بازگشایی مدارس تمهیدات لازم برای عضویت دانش آموزان در کتابخانه عمومی اجرا شده و با مشارکت مدارس و کتابخانه عمومی بخش، برنامه های کتاب خوانی اجرا شود. عبادی برگزاری نشست  کتاب خوان برای کارمندان ادارت و معلمان را در جهت ارتقای سطح علمی آنان موثر دانست و افزود: در این زمینه برنامه ریزی لازم توسط کتابخانه های عمومی به دفتر امور اجتماعی بخشداری ارائه شود.

 سرپرست شهرداری عنبران نیز در این جلسه از حمایت شهرداری ازبرنامه های فرهنگی خبر داد و گفت: جوایز برنامه های فرهنگی و مسابقات کتاب خوانی توسط شهرداری تامین می شود.

 

 

عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]