رضاقلیزاده درجریان بازدید از کتابخانه ها مطرح کرد؛تقویت جایگاه فرهنگی کتابخانه ها با اجرای برنامه های کتابخوانی

پروانه رضا قلیزاده گفت: استمرار برنامه های کتابخوانی و فرهنگی در کتابخانه ها موجب ارتقای جایگاه فرهنگی کتابخانه ها می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، پروانه رضاقلیزاده در جریان بازدید از کتابخانه های عمومی امام علی(ع)، نیار، مقدس اردبیلی و فارابی اظهار داشت: در تمامی کتابخانه های عمومی برنامه های فرهنگی به صورت هفتگی با استقبال قشر های مختلف و اعضای کتابخانه برگزار می شود و استمرار این برنامه ها در تقویت جایگاه فرهنگی کتابخانه ها موثر خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به ضرورت شاداب سازی کتابخانه ها گفت: ایجاد محیطی بانشاط و شاداب و تکریم کتابخوانان، موجب اشتیاق بیش از پیش مردم برای حضور در کتابخانه ها خواهد شد.

وی با بیان اینکه اکثر نیاز های تجهیزاتی ضروری و مورد نیاز کتابخانه ها تامین شده است افزود: در حال حاضر بیش از 980 هزار جلد کتاب در کتابخانه های عمومی استان وجود دارد و لازم است به منظور تامین نیاز های مطالعاتی مخاطبان از کمک های مردمی و ظرفیت خیرین نیز برای غنی سازی منابع کتابخانه ها استفاده شود و با شناسایی کتابخانه های شخصی نسبت به جذب این کتاب ها اقدام کنیم.

رضاقلیزاده با اشاره به پراکندگی مناسب این مجموعه های فرهنگی در سطح شهرتصریح کرد: در حال حاضر 23 باب کتابخانه عمومی و مشارکتی در سطح استان فعال هستند که از این تعداد8 باب به صورت مشارکتی با سایر سازمانها و نهاد ها راه اندازی شده و 15 باب نیز زیر نظر مستقیم کتابخانه های عمومی استان اداره می شود.  

 

عكس هاي مرتبط :
 
تعداد بازديد اين صفحه: 77