با مشارکت دستگاههای اداری شهرستان خلخال؛مراسم رونمایی از کتاب « پرنده مهاجر» برگزار شد

مراسم رونمایی از کتاب «پرندۀ مهاجر» نوشتۀ بهزاد رزاقی، با مشارکت دستگاههای فرهنگی شهرستان خلخال برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، مراسم رونمایی از کتاب شعر «پرندۀ مهاجر» نوشتۀ بهزاد رزاقی با حضور فاطمه جوادی، شهردار خلخال، روئسای ادارات، جمعی از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شهر خلخال ، شعرا و اهالی فرهنگ دوست این شهرستان و با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان،ادارۀ فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارۀ کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال در محل کتابخانۀ عمومی عبدالرحیم خلخالی این شهرستان برگزار شد.

نویسنده کتاب در این مراسم با بیان اینکه بن مایه های اصلی این کتاب در آمریکا در ذهنش تداعی شده است گفت:  دوری از والدین و غم غربت موجب شکل گیری اشعار این کتاب را فراهم آورد.

 بهزاد رزاقی که گردآورندۀ اثر معروف خاطرات و اسناد ناصر دفتر روایی است در ادامه این مراسم ضمن شعر خوانی از قسمت های مختلف کتاب «پرنده مهاجر» در مورد نحوه گرد آوری و تالیف کتاب « خاطرات ناصر دفتر روایی» نیز گفت: برخی اسناد مربوط به انقلاب مشروطه، نهضت جنگل و دورۀ ناامنیهای خلخال را نیز از طریق خانواده ناصر دفتر روایی جمع آوری کرده و به چاپ رساندم.

وی با بیان اینکه، نوۀ دختری زنده یاد ناصر دفتر، بنیانگذار مدرسۀ ناصری خلخال بوده است افزود: امکان دسترسی به اسناد اشاره شده در کتاب از این طریق فراهم شده و با گردآوری اسناد و همکاری زنده یاد ایرج افشار کتاب ارزشمند«خاطرات و اسناد ناصر دفتر روایی»  تالیف شده است.

در ادامۀ برنامه اعضای انجمن شعر بامداد اردیبهشت خلخال به شعرخوانی پرداختند و برنامۀ رونمایی کتاب به همراه تجلیل از دکتر رزاقی با لوح تقدیر و جشن امضای کتاب به پایان رسید.

گفتنی است در كتابخانه عمومي شهيد شاهرخ قليزاده شهرستان خلخال نیز نشست کتاب خوان با معرفی کتاب  «گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدير» نوشته محمد باقر انصاري توسط محدثه قلیزاده و كتاب «بر بالين امپراتور:داستان زندگي حضرت ابراهيم» نوشته محمد علي دهقاني توسط طناز حسینی؛ کتاب «حج» نوشته ثاني اثنين خان توسط زهرا یوسفی؛ كتاب «زيباترين عيد» نوشته سيد محمد مهاجراني توسط هستی یوسفی برگزار شد.

عكس هاي مرتبط :
 
تعداد بازديد اين صفحه: 57