با تجلیل از برگزیدگان؛اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مشکین شهر برگزار شد

با تجلیل از 14 برگزیده، مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان مشکین شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان مشگین شهر با حضور پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل؛ حجت الاسلام نعمتی، معاون اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مشکین شهر؛ باقر فرامرزی، رئیس شورای اسلامی مشکین شهر و جمعی از مسئولین و اهالی فرهنگ دوست شهرستان در محل سینما پل مجموعه گردشگری پل معلق مشگین شهر برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل در این مراسم با  ارائه گزارشی از روند برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: در این دوره بیش از بیست و دو هزار نفر در کل استان در این جشنواره مشارکت داشته اند که سهم شهرستان مشکین شهر بیش از دو هزار نفر بوده است.

رضاقلیزاده با بیان اینکه نهادینه کردن مطالعه باید از دوران کودکی دربین کودکان نهادینه شود گفت: بیشترین مشارکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی مربوط به کودکان و نوجوانان است که نشان دهنده اهتمام خانواده ها برای کتاب خوانی کودکان است.

رضاقلیزاده اهدای کتاب به مناسبت های مختلف برای کودکان را جزو مواردی دانست که می تواند در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی موثر باشد.

 وی با اشاره به لزوم تاسیس کتابخانه با اولویت مناطق محروم و روستا های پرجمعیت خاطر نشان کرد: در حال حاضر 15 باب کتابخانه روستایی در سطح استان راه اندازی شده است و لازم است برای دسترسی بیشتر اقشار مختلف  مردم بویژه در روستا ها بستر های لازم برای مشارکت خیرین در جهت ساخت و تجهیز کتابخانه ها فراهم شود.

حمیده صادقی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشکین شهر  نیز در این مراسم با بیان اینکه دستگاههای مختلف اداری و مسئولین شهرستان در برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی مشارکت داشتند اظهار داشت: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی همزمان با سراسر کشور در شهرستان مشگین شهر برگزار شدو تعداد  شرکت کنندگان در این جشنواره نسبت به سال گذشته در سطح شهرستان مشگین شهر،    7 برابررشد داشته است.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام نعمتی، معاون اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مشکین شهربرگزاری جشنواره رضوی را در ترویج سیره زندگانی ائمه معصومین (ع) بویژه امام رضا موثر دانست و گفت: توجه اقشار مختلف جامعه به فضیلت های زندگی معصومین، موجب کاهش ناهنجاری های اجتماعی در جامعه می شود.

وی با تشریح احادیثی از امام رضا (ع)  از جمله « خدا رحمت کند کسی که امر ولایت را احیا می کند»  گفت : وقتی از آن حضرت در خصوص نحوه  احیا امر « ولایت» پرسیدند، ایشان پاسخ دادند «افراد معارف را بیاموزند و آن را به دیگران آموزش دهند.» امام رضا(ع) می فرمایند «مردم اگر محاسن سخن ما را بفهمند، تبعیت از معصومین اتفاق می‌افتد» کاری که با ترویج کتاب هایی با محتوای مذهبی در این جشنواره، انجام می شود.

در پایان این مراسم از 14 برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با  اسامی  آقایان؛ محمد جلالی، سعید پورولی، رضا همت زاده، علی محمدی، شهرام عبدالله زاده، حمید رضا لطف الهی، و خانمها؛ شیدا علینژاد، آذرشکری، آیسل عالیش زاده، زینب مجرب، فاطمه بی باک، حوریه امان الله اوغلی، پریسا اطاعتی وسعیده شیر علیزاده با اهدای لوح و هدیه تجلیل شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

عكس هاي مرتبط :
 
تعداد بازديد اين صفحه: 101