در راستای ترویج مطالعه؛ برگزاری نشست های متنوع کتابخوانی در کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد

همزمان با نیمه اول مرداد ماه برنامه های مختلف فرهنگی و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی  استان اردبیل، امین پورمحمد ، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد، برنامه هلای اجرا شده در نیمه اول مردادماه در کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد را تشریح کرد.

نشست کتابخوان در کتابخانه عمومی شیخ احمد مختاری روستای ملاکندی

 نشست کتابخوان باحضور زنان خانه دار و تعدادی از اعضای کتابخانه عمومی روستای ملاکندی  برگزار شد. در این نشست که به همت کتابخانه عمومی شیخ احمد مختاری روستای ملاکندی و با همکاری کانون فرهنگی هنری بینات مسجد جامع این روستا برگزار شد چهار نفر از زنان خانه دار کتاب های مورد علاقه خود را معرفی کردند.

برگزاری مسابقه کتابخوانی

به مناسبت هفته ازدواج مسابقه کتابخوانی در سطح شهرستان پارس آباد برگزار شد. این مسابقه با محوریت کتاب «گلبرگ زندگی» مجموعه گفتگوی تلویزیونی حسین دهنوی بصورت تستی پیامکی برگزار می شود و به 10 نفر از برگزیدگان جوایزی از طرف فرمانداری اعطا خواهد شد.

قصه گویی در کتابخانه عمومی شهید رجایی

باحضور اعضای بخش کودک کتابخانه عمومی شهید رجایی پارس آباد، قصه گویی در محوطه این کتابخانه با استقبال گرم شرکت کنندگان برگزار شد. در این جمع که تعدادی از مادران کودکان نیز حضور داشتند، پروین بهرو از نفرات راه یافته به مرحله منطقه ای جشنواره قصه گویی نهاد، براساس کتاب «کی از همه پرزورتره» قصه جذابی را برای کودکان بیان نمود و نیز کتاب مسافر هشتم را معرفی کرد. این برنامه دوشنبه های هر هفته در این کتابخانه برگزار خواهد شد.

 

کارگاه آموزش مهارتهای زندگی در کتابخانه عمومی شهید اندرزگو روستای ایران آباد

در این کارگاه که زنان خانه دار و مادران اعضای بخش کودک این کتابخانه حضور داشتند خانم طلایی کارشناس روانشناسی مهارتهای بهتر زندگی کردن و شیوه های صیحیح برخورد با فرزندان و تصمیم گیری درست در مواقع حساس را تشریح کرد. وی در ادامه جلسه به پرسش های حاضرین با موضوع راه حل مناسب برای مواجه با ناهنجاری های موجود در رفتارهای کودکان پاسخ داد. در این جلسه امین پورمحمد رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد هم کتاب « مهارتهای زندگی» نوشته حسین خنیفر را معرفی کرد.

کلاس داستان نویسی در کتابخانه عمومی شهید باهنر پارس آباد

باحضور نوجوانان عضو کتابخانه عمومی شهید باهنر پارس آباد اولین جلسه کلاس داستان نویسی باحضور ثریا دهقان نویسنده جوان این شهرستان برگزار شد. در این جلسه شرکت کنندگان با انواع داستان و مقدمات داستان نویسی آشنا شدند. این نویسنده که دو اثرش در زمینه داستان کوتاه چاپ شده است از اعضای فعال کتابخانه شهید باهنر می باشد.

معرفی کتاب در هیئت مذهبی ویژه خواهران

باهدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، سمیه مهمان نواز کتاب «کنترل خشم» نوشته مریم کربلایی را در هیئت مذهبی حضرت فاطمه زهرا(س) روستای ملاکندی معرفی کرد. گفتنی است به همت کتابخانه عمومی شیخ احمد مختاری، هر هفته سه شنبه ها در جلسات این هیئت یک عنوان کتاب با موضوعات کاربردی معرفی می گردد.

معرفی کتاب در بخش کودک کتابخانه شهید اندرزگو روستای ایران آباد

باحضور اعضا بخش کودک کتابخانه عمومی شهید اندرزگو روستای ایران آباد کتاب «پول، خدا، بچه ها»  نوشته غلامرضا حیدری ابهریبا موضوع آموش سبک زندگی، معرفی شد.

جمع خوانی کتاب در کتابخانه اصلاندوز

اعضای بخش کودک کتابخانه عمومی اصلاندوز کتاب «فرشته ای در بیابان» که موضوع آن داستانهایی از زندگانی امام محمدباقر(ع) است را جمع خوانی کردند و با سیره آن حضرت آشنا شدند.

عكس هاي مرتبط :
 
تعداد بازديد اين صفحه: 93