در دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیرعنوان شد؛ کارهای فرهنگی پیش نیاز توسعه در همه محور هاست

فرماندار نیرگفت: برای توسعه در حوزه های مختلف باید سرمایه گذاری در حوزه فرهنگی تقویت شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیر با حضور ابراهیم امامی، فرماندار نیر؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه ای عمومی استان و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی نیر و بخش کورائیم در محل فرمانداری نیر برگزار شد.

فرماندار نیر در این جلسه با اشاره به لزوم توجه به بخش های  فرهنگی به عنوان یکی از موئلفه ها و شاخص های مهم در توسعه جامعه اشاره کرد و گفت: توسعه فرهنگی به عنوان یکی از پیش نیاز های اساسی در  رشد و ارتقای سایربخش های دیگر محسوب می شود و برنامه ریزان فرهنگی باید به صورت خلاقانه نقش خود را در ارتقای فرهنگی جامعه ایفا کنند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیر با بیان اینکه انس با کتاب باید به عنوان یک رویه در خانواده ها نهادینه شود افزود: تامین زیرساخت های مورد نیاز برای دسترسی قشار مختلف به کتاب مورد توجه قرار گیرد.

امامی با اشاره به فعالیت 4 باب کتابخانه عمومی در شهرستان نیر خاطر نشان کرد: راه اندازی شهرکتاب در نیر جزو برنامه های مهم فرهنگی است که انتظار میرود با مشارکت دستگاههای ذیربط این مرکز مهم فرهنگی در شهر نیر راه اندازی شود.

در ادامه این جلسه مدیرکل کتابخانه ها ی عمومی استان نیز با بیان اینکه فاصله بین کتاب و خانواده ها موجب تشدید ناآگاهی در اقشار مختلف جامعه می شود افزود: با توجه با تنوع آسیب های اجتماعی در جامعه، مسئولیت نهاد های فرهنگی و خانواده ها در خصوص تربیت فرزندان بیش از پیش حساس تر به نظر می رسد.

وی تربیت و پروش شهروندان اخلاق محور و با فرهنگ را در گرو توجه به کتاب و کتابخوانی دانست و گفت: خانواده ها در کنار تامین سایر ملزومات مورد نیاز برای کودکان و خانواده ها به نیاز های پویایی آنها نیز توجه کنند.


رضاقلیزاده در ادامه حضور خود در شهرستان نیر در نشست صمیمی با کتابداران، برای ارتقای شاخص های کتابخانه ای از جمله جذب عضو و افزایش امانت کتاب تاکید کرد و گفت: در کنار اجرای برنامه های کتابخوانی و فعالیت های کتابخانه ای، شاخص های مورد نظر در کتابخانه ها از جمله عضو گیری و امانت کتاب افزایش یابد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه حضور خودر درشهرستان نیر از کتابخانه های عمومی، شمس تبریزی،علامه امینی و مرحوم امیر حسین فردی نیر بازدید کرد.

 

عكس هاي مرتبط :
 
تعداد بازديد اين صفحه: 65