همزمان با دهه کرامت؛ برگزاری نشست کتاب خوان ویژه خواهران

همزمان با دهه کرامت نشست کتاب خوان ویژه خواهران با مشارکت اموربانوان استانداری و اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با دهه کرامت و با حضور پروانه رضاقلیزاده مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، فریبا محمدلو، مدیرکل امور بانوان استانداری و جمعی از مشاوران امور بانوان دستگاههای اجرایی، نشست کتابخوان ویژه خواهران در محل سالن شیخ صفی استانداری اردبیل برگزار شد.

در ابتدای این مراسم فریبا محمد لو با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در بین بانوان به منظور ترویج فرهنگ مطالعه اظهار داشت: بانوان برای تربیت نسل شایسته وظائف سنگینی برعهده دارند و در راستای تحقق و ایفای بهینه این وظائف باید با مطالعه در حوزه های مختلف اطلاعات علمی خود را بالا برده و از این طریق نسلی شایسته مطابق با الگو های اسلامی و ایرانی پرورش دهند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با بیان اینکه بانوان شاغل در دستگاههای اداری باید به عنوان الگوهای نمونه در ترویج فرهنگ مطالعه وکتاب خوان کردن کوکان اهتمام کنند افزود: کودکان در اکثر مواقع از والدین تقلید می کنند و از کار های آنان الگو برداری می کنند به همین جهت والدین کتابخوان نقش مهمی در کتاب خوان شدن کودکان دارند.

در ادامه این نشست مدیرکل کتابخانه های عمومی استان طی سخنانی به نقش مطالعه در زندگی افراد اشاره کرد و گفت: افزایش گنجینه لغات و مهارت های ارتباطی کودکان با گرایش آنان به کتاب و کتاب خوانی میسر خواهد شد.

رضاقلیزاده به غنای علمی موجود در کتاب ها اشاره کرد وافزود: کتاب ها به عنوان مهمترین گنجینه های علمی دارای ذخایر فراوان در رشته های مختلف علوم هستند و نسبت به سایر فضا های اطلاعاتی از جمله فضای مجازی، اطلاعات عمیق تری را در اختیار افراد کتاب خوان قرار می دهند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از آمادگی این اداره کل برای اجرای برنامه های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه با همکاری سایر نهادها و ادارت خبر داد افزود: برنامه های کتاب خوانی به صورت مستمر با معرفی کتاب های منتخب و کتاب های ماه که توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور انتخاب می شود در کتابخانه های عمومی برگزار می شود.

در ادامه این نشست، کتاب « به سپیدی یک رویا» از سری کتاب های نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که با نگاهی بر زندگانی حضرت معصومه (س) توسط فاطمه سلیمانی به رشته تحریر در آمده بود توسط طاهره رزاق پور معرفی شد و در ادامه این نشست کتاب « جای خالی سلوچ» از رمانهای اجتماعی مربوط به دهه چهل، نوشته محمود دولت آبادی، توسط پری آخته معرفی شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 78