تبریک روز قلم؛همزمان با گرامیداشت روز قلم

پیام تبریک اداره کل کتابخانه ای عمومی استان اردبیل به مناسبت 14تیرماه، روز گرامیداشت قلم

 

در صفحات تقويم، چهاردهم تيرماه با عنوان «روز قلم» به خود جلوه‏اي ديگر بخشيده است. « قلم » انسانهايي را که جدا از هم، از نظر زمان و مکان زندگي مي کنند پيوند مي دهد، گويي همة متفکران بشر را در تمام طول تاريخ و در تمام صفحة روي زمين در يک کتابخانه بزرگ جمع مي بيني؛ روز قلم، بهانه ای است برای یادآوری منزلت و قداست و حرمت قلم که در باور دینی و تاریخی ما ریشه دارد، بطوریکه در نگاه بلند دین مبین اسلام، قلم آنچنان جایگاه رفیعی دارد که در کلام  خداوند به آن قسم یاد شده: «ن و القلم و ما یسطرون».

« قلم » رازدار بشر و خزانه دار علوم و جمع آوري کننده تجربيات قرون و اعصار است. قلم در طول تاریخ ایران همیشه در خدمت سعادت و بهروزی ایران و ایرانی و بشریت بوده است.

در این میان، همگام با خادمان اهل قلم، اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل با حمایت از اهالی فرهنگ، قلم و اندیشه، سعی داشته با اجرای طرحهائی همچون راه اندازی تالار آثار نویسندگان استان و جمع آوری بیش از 800 اثر مکتوب از فرهیختگان منطقه، انجام فعالیتهای ادبی و فرهنگی، برگزاری جلسات معرفی ونقد کتاب، مراسم های رونمایی کتاب از آثار فاخر نویسندگان استان،معرفی کتاب با مفاهیم و مضامین دینی ، فرهنگی ، اعتقادی ، سبک زندگی اسلامی، ایرانی و.... قدمی در جهت تقدیر از ساحت مقدس قلم و ترویج فرهنگ منبعث از آن بردارد.

  ضمن تبریک روز قلم بر اصحاب فرهنگ و بالاخص نویسندگان و ادیبان فرهیخته در جای جای کشور عزیزمان و استان اردبیل، امید داریم مسئولان کشور و استان با حمایت بی دریغ خود از اهالی فرهنگ و قلم، یاری رسان این اداره کل در خدمت رسانی هرچه بیشتر به فعالان عرصه کتاب باشند.

روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل

 
تعداد بازديد اين صفحه: 41