با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان درشهرستان پارس برگزار شد؛دیدار با مقامات ومسئولین و شرکت در برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان

پروانه رضاقلیزاده با حضور در شهرستان پارس آباد ضمن شرکت در برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی با مسئولین شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه ای عمومی استان اردبیل با حضو در شهرستان پارس آباد، ضمن بازدید از کتابخانه های عمومی و شرکت در برنامه های کتابخوانی این شهرستان با حجت الاسلام سید سعید رشادی، امام جمعه شهرستان پارس آباد؛ علی علایی، فرماندار پارس آباد و همچنین  کتابداران این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام رشادی در این دیدار داشتن جامعه سالم را نیازمند ارتقای فرهنگی جامعه دانست و گفت: افزایش سرانه مطالعه یکی از مهمترین شاخص های توسعه فرهنگی محسوب می شود.

امام جمعه شهرستان پارس آباد با بیان اینکه این شهرستان با بیش از 70 هزار نفر جمعیت نیازمند توسعه فضا های فرهنگی و کتابخانه ای است گفت: از آنجائی که در دنیای امروز توسعه زیرساخت های عمرانی یکی از موئلفه های اصلی توسعه یافتگی محسوب می شود و مباحث عمرانی و وجود فضا های فیزیکی بستری اولیه برای شکل گیری فعالیت های مختلف است لذا در تخصیص بودجه های عمرانی برای مراکز فرهنگی باید به صورت ویژه توجه شود.

وی افزود:  کتابخانه مرکزی پارس آباد با بیش از 30 درصد پیشرفت فیزیکی به دلیل اختصاص کمتر بودجه در سال های گذشته پیشرفت کمتری داشته است و با توجه به انتظارات و مطالبات بحق مردم لازم است برای تکمیل این پروژه برنامه ریزی شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این دیدار با اشاره به اجرای برنامه های متعدد کتابخوانی در کتابخانه های عمومی این شهرستان از حمایت های بی دریغ حجت الاسلام رشادی  از برنامه های کتابخانه های عمومی پارس آباد بویژه جشنواره کتابخوانی رضوی  قدردانی کرد و گفت: بیش از 4هزار نفر از اهالی شهرستان پارس آباد در بخش های مکتوب و آنلاین نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرده اند که نسبت به سال گذشته 2 برابر افزایش یافته است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی در ادامه حضور خود در شهرستان پارس آباد با فرماندار این شهرستان دیدار و در خصوص مسائل کتابخانه های عمومی گفتگو کرد.


 

علایی در این دیدار استفاده از ظرفیت های فرهنگی و مفاخر شهرستان پارس آباد را ضروری دانست و گفت: با ایجاد رابطه دوطرفه بین کتابخانه های عمومی و نویسندگان، شعرا، اساتید دانشگاه و فرهیختگان شهرستان و اجرای برنامه های کتابخوانی تخصصی برای اقشار مختلف می توان در راستای نهادینه کردن مطالعه تلاش کرد.

رضاقلیزاده همچنین در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد که با حضور علی علایی، فرماندار، حجت الاسلام، رشادی، امام جمعه پارس آباد و همچنین اعضای انجمن برگزار شده بوده شرکت کرد.

فرماندار پارس آباد در این جلسه از اختصاص 7 میلیارد ریال برای تکمیل کتابخانه مرکزی پارس آباد و همچنین تعمیرو تجهیز کتابخانه های این شهرستان خبر داد و خاطر نشان کرد: به منظور تامین بودجه مورد نیاز پروژه کتابخانه مرکزی پارس آباد رایزنی های لازم را مسئولین ذیربط استانی انجام خواهم داد.

وی توجه به کتابخانه های عمومی را به عنوان مکانی امن برای مطالعه دانش آموزان و همچنین محل تامین منابع علمی و تغذیه فکری کاملا سالم برای اقشار مختلف ضروری دانست و گفت: در شرایطی که عده ای با گرایش های متفاوت سعی در گمراه کردن اقشار مختلف با انتشار محتوای پوچ و غیر اخلاقی در فضا های مختلف از جمله فضای مجازی را دارند، باید با فضاسازی در کتابخانه هاو اجرای برنامه های مناسب، نسبت به تربیت انسانهای فرهنگی و شهروندان با فرهنگ اقدام کرد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت بالای کتابخانه های عمومی به عنوان یک مرکز فرهنگی تاثیر گذار در تمام نقاط استان گفت: جهت گیری برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی به منظور گسترش و تعمیق ارتباط بین مردم و کتابخانه ها ست.

وی با بیان اینکه نهادینه کردن فرهنگ مطالعه باید از دوران کودکی آغاز شود گفت: کتاب باید به عنوان یک کالای ضروری باید در سبد اقتصادی خانواده ها قرار گیرد.

رضاقلیزاده از ایجاد زیر ساخت های لازم برای ترویج فرهنگ مطالعه بویژه برای کودکان در کتابخانه های عمومی خبر داد وافزود: در این راستا و به منظور دسترس پذیر نمودن کتاب برای اقشار مختلف بویژه برای کودکان مخازن کتابخانه های عمومی در سطح استان با بیش از 950 هزار نسخه کتاب تجهیز شده و در سال های اخیر به بخش کودکان توجه ویژه ای شده است.

گفتنی است بعد از اتمام جلسه انجمن، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن شرکت در نشست کتابخوان کتابخانه روستایی ایران آباد شهرستان پارس آباد و بازدید از کتابخانه های عمومی تازه کند، -شهید باهنر، شهید رجائی، طی برگزاری نشست صمیمی با کارکنان و کتابداران  شهرستان در خصوص مسائل مختلف کتابخانه های عمومی گفتگو کرد.

 

عكس هاي مرتبط :
 
تعداد بازديد اين صفحه: 200