دردیدار معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه با مدیر کل کتابخانه های عمومی استان عنوان شد؛تعامل نهاد های فرهنگی در راستای ارتقای سطح فرهنگی با اجرای برنامه های کتابخوانی

اصغرعباسزاده گفت: با مشارکت نهاد های فرهنگی، ارتقای فرهنگی درسطوح مختلف بویژه در عرصه کتابخوانی میسر می شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، اصغر عباسزاده، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه حضرت عباس (ع) و علی لطفی، رئیس سازمان بسیج رسانه استان با پروانه رضاقلیزاده، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، دیدار و درراستای اجرای برنامه های مشترک فرهنگی گفتگو کردند.

عباسزاده در این دیدار توسعه بستر های فرهنگی را در جامعه ضروری دانست و گفت: نهاد های فرهنگی جامعه باید با همکاری و هم اندیشی  یکدیگر وبا اجرای برنامه های خلاقانه در حوزه های مختلف از جمله کتابخوانی زمینه رشد فکری و فرهنگی جامعه را فراهم سازند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه حضرت عباس (ع) استان با اشاره به ظرفیت عظیم فرهنگی سپاه  خاطر نشان کرد: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و تربیت انسانهای شایسته و فرهیخته، معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه استان آمادگی مشارکت در برنامه های فرهنگی را دارد.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان نیز در این دیدار با اشاره به گسترش فضا های مجازی در سال های اخیر گفت: انتشار مفاهیم بی محتوا و غیر اخلاقی توسط افراد هنجارشکن در بعضی از رسانه های مجازی، سلامت فکری، جسمی و روحی جوانان را تهدید می کند و لازم است با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی، مزایا و معایب فضای مجازی برای جوانان و نوجوانان تشریح شود.

در ادامه این دیدار رضاقلیزاده نیز با اشاره به توسعه کمی و کیفی کتابخانه های در نقاط مختلف استان گفت: کتابداران کتابخانه های عمومی به منظور ترویج فرهنگ مطالعه در بین اقشار مختلف علاوه بر انجام رسالتها و ماموریت های سازمانی خود با حضور در مجامع و مکانهای مختلف برنامه های مختلف کتابخوانی را برای اقشار مختلف برگزار می کنند.

وی بستر سازی برای ایجاد انگیزه و کتابخوانی از سنین پایین را یکی از طرح های اولویت دار نهاد کتابخانه های عمومی کشور عنوان کرد و افزود: بحمد الله در سال های اخیر توجه ویژه ای به راه اندازی و تجهیز بخش کودک در کتابخانه ها شده است و این بخش ها جزو پرمخاطب ترین قسمت کتابخانه ها هستند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی با بیان اینکه خانواده ها نقش محوری را در کتابخوان شدن کودکان دارند خاطر نشان کرد: در این راستا مدارس و کتابخانه های عمومی نقش اساسی را در ایجاد انگیزه و رشد فکری و اجتماعی کودکان را برعهده دارند.

گفتنی است در پایان این دیدار اعضای نشست در خصوص اتخاذ تدابیر لازم به منظور اجرای برنامه های مشترک تاکید کردند.     

 
تعداد بازديد اين صفحه: 115