در قالب همکاری های مشترک ؛کتابخانه عمومی مشارکتی بهزیستی اردبیل راه اندازی می شود

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: با مشارکت اداره کل بهزیستی و کتابخانه های عمومی استان، کتابخانه عمومی مشارکتی بهزیستی اردبیل در آینده نزدیک راه اندازی می شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، بهزاد ستاری، مدیر کل بهزیستی استان به همراه جمعی از معاونین خود با پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دیدارو در خصوص همکاری های مشترک در حوزه های فرهنگی گفتگو کرد.

بهزاد ستاری در این دیدار با اشاره به فعالیت پایگاههای سلامت اجتماعی و روان در کلیه شهرهای استان گفت: با استفاده از این ظرفیت بوجود آمده می توان با اجرای برنامه های مشترک فرهنگی و کتابخوانی در مسیر کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کرد.

مدیرکل بهزیستی استان راه حل  بسیاری از مشکلات کنونی در حوزه های اجتماعی را ناشی از ضعف فرهنگی عنوان کرد و افزود: باید با فرهنگ سازی در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتمای و تعامل مشترک  نهاد های دست اندرکار، در زمینه ارتقای شاخص های فرهنگی اقدامات قابل توجهی صورت گیرد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این دیدار از اتمام مراحل بررسی و اخذ مجوز افتتاح کتابخانه عمومی مشارکتی بهزیستی اردبیل از نهاد کتابخانه های عمومی کشور در آینده نزدیک خبر داد و افزود: با     راه اندازی این کتابخانه تعداد کتابخانه های عمومی و مشارکتی استان به 78 باب خواهد رسید.

وی با اشاره به اجرای بیش از 900 برنامه فرهنگی و کتابخوانی در سطح کتابخانه های عمومی در طول سال خاطر نشان کرد: جشنواره های مختلف در حوزه های مختلف فرهنگی در سطح ملی  در دستور کار این نهاد فرهنگی قرار دارد.

رضاقلیزاده با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی به  افزایش قابل توجه شرکت کنندگان نسبت به سالهای گذشته اشاره کرد و گفت : این جشنواره تا 15 تیر ماه تمدید شده است و بعد از پایان جشنواره آمار نهایی تعداد شرکت کنندگان در بخش های مختلف جشنواره منتشر خواهد شد.   

 
تعداد بازديد اين صفحه: 104