در غرفه کتابخانه های عمومی استان اردبیل صورت می گیرد؛شورو نشاط کودکان و نوجوانان اردبیلی برای شرکت در «پویش کتابخوان» نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

پروانه رضاقلیزاده گفت: غرفه کتابخانه ها ی عمومی در مسیر پیاده راه عالی قاپو، مملو از کودکان علاقمند برای شرکت در برنامه های کتابخوانی رضوی است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل از فعالیت غرفه این اداره کل در مسیر پیاده راه محوطه بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی از27 خرداد لغایت 7 تیرماه خبر داد و گفت: برنامه های متنوع فرهنگی با رویکرد ترویج فرهنگ رضوی و همچنین برگزاری مسابقات نهمین جشنواره رضوی در این غرفه برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به استقبال قشر های مختلف مردم بویژه کودکان و خانواده ها از برنامه های فرهنگی اجرا شده در این غرفه خاطر نشان کرد: در راستای ایجاد انگیزش و ترغیب قشر های مختلف برای کتابخوانی، از شخصیت های مختلف هنری و فرهنگی استان از جمله سارا سید حاتمی، مجری برنامه کودک شبکه سبلان در این برنامه استفاده می شود.

وی یکی از بخش های پرمخاطب جشنواره رضوی در غرفه کتابخانه های عمومی را « پویش کتابخوان » رضوی ویژه کودکان و نوجوانان عنوان کرد و گفت: در این طرح کودکان یکی از کتاب های منتخب جشنواره رضوی را در قالب فایل صوتی و تصویری معرفی نموده و این فایل توسط کارشناسان کتابخانه های عمومی برای داوری به نهاد کتابخانه های عمومی کشور ارسال می شود.

وی بخش های دیگر این جشنواره را شامل برگزاری مسابقه نقاشی برای کودکان ونوجوانان ، مسابقات کتابخوانی مکتوب، و مسابقه کتابخوانی اینترنتی آنلاین عنوان کرد و افزود: برای نهمین دوره جشنواره 12 عنوان کتاب برای سطوح مختلف سنی در نظر گرفته شده است که این منابع در کتابخانه های عمومی در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

تمدید جشنواره کتابخوانی رضوی تا 15 تیرماه

رضاقلیزاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تمدید مهلت شرکت در جشنواره رضوی گفت: مرحله اول این جشنواره تا 28 خرداد ماه برگزار شد و به دلیل استقبال بیشتر قشر های مختلف، بخش مکتوب این رویداد فرهنگی تا 10 تیر ماه و بخش آنلاین و اینترنتی آن تا 15 تیر ماه تمدید شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه برای برگزیدگان مسابقه کتابخوانی رضوی بیش از 88 جایزه نقدی در سطح ملی در نظر گرفته شده است خاطر نشان کرد: در سطح کتابخانه های عمومی استان نیز از منتخبین استانی تجلیل خواهد شد.

وی ضمن دعوت از شهروندان استان برای شرکت در این برنامه فرهنگی ابراز امیدواری کرد: با مطالعه عناوین مشخص شده برای جشنواره فرهنگ رضوی و سیره علمی و علمی ائمه اطهار (ع) و فضائل زندگی آنان بیش از پیش ترویج شود.

  

 
تعداد بازديد اين صفحه: 98