همزمان با ماه مبارک رمضان؛اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل

همزمان با ماه مبارک رمضان و با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی ، برنامه های فرهنگی و کتاب خوانی در کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل در نیمه دوم اردیبهشت ماه، با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و با محوریت معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و همچنین بمناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان پذیرای جمعی از اعضا و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های شهرستان اردبیل بودند.

برگزاری کارگاه ساخت روزنامه دیواری با موضوع ماه مبارک رمضان در کتابخانه پانزده خرداد آراللو

این کارگاه آموزشی به همت فرشته آزادی، کتابدار کتابخانه عمومی پانزده خرداد آراللوی شهرستان اردبیل و به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان با حضور اعضای فعال کتابخانه برگزار شد و در پایان، روزنامه های دیواری در بخش نوجوان کتابخانه نصب و به نمایش گذاشته شد.

برگزاری کلاس قصه‌گویی در کتابخانه بحرالعلوم ثمرین؛

با حضور کتابدار کتابخانه بحرالعلوم ثمرین در مدرسه ابتدایی شهید توحیدی کلاس قصه‌گویی از کتاب «هشت قصه از امام جواد (ع)»  نوشته حسین فتاحی برگزار شد. لازم به ذکر است کتاب «هشت قصه از امام جواد(ع)» از سری منابع جشنواره رضوی ویژه رده سنی نوجوان است که این کلاس قصه‌گویی نیز با هدف آشنایی و آماده کردن دانش‌آموزان جهت شرکت در مسابقه نقاشی و پویش کتابخوان جشنواره رضوی برگزار شد.

برگزاری جمع‌خوانی از کتاب «درختی که بال درآورد» در کتابخانه شهید رجایی هیر؛

جمع‌خوانی کتاب «درختی که بال درآورد» نوشته مجید ملامحمدی از انتشارات بوستان کتاب قم با حضور اعضای فعال کتابخانه در کتابخانه شهید رجایی هیر برگزار شد. در ابتدای این نشست میرمسعود موسوی، کتابدار کتابخانه عمومی شهید رجائی هیر به معرفی کتاب «درختی که بال درآورد: داستان‌هایی از زندگی امام جواد(ع)» از سری منابع جشنواره رضوی ویژه رده سنی نوجوانان پرداخته و در ادامه کتاب توسط اعضا جمع‌خوانی شد.

برگزاری نشست کتابخوان مدرسه‌ای با محوریت کتب جشنواره رضوی در دبستان شهید مرادی توسط کتابدار کتابخانه شهید رجایی هیر؛

میر مسعود موسوی با حضور در دبستان شهید مرادی با حضور دانش‌آموزان این مدرسه، نشست کتابخوان مدرسه ای برگزار کرد. در این نشست کتاب های مربوط به جشنواره رضوی تشریح شدند.

همچنین در نشست دیگری با مدیران مدارس در کتابخانه شهید رجایی هیر، جلسه هم اندیشی با معلمان جهت معرفی منابع و تشویق دانش‌آموزان برای شرکت حداکثری آنها در نهمین جشنواره رضوی برگزار شد.

برگزاری نشست جمع‌خوانی کتاب «درختی که بال درآورد» در مدرسه شهید توحیدی به همت مسئول کتابخانه عمومی  ثمرین؛

تقی میر محمدی، کتابدار کتابخانه بحرالعلوم ثمرین با حضور در مدرسه شهید توحیدی ثمرین، نشست جمع‌خوانی کتاب «درختی که بال درآورد» نوشته مجید ملامحمدی از انتشارات بوستان کتاب قم را برگزار کرد. در این نشست علاوه بر معرفی این کتاب و جمع خوانی آن توسط دانش‌آموزان،در مورد اهمیت کتاب وکتاب خوانی و تاثیر آن در زندگی انسانها مطالبی ارائه شد.

بازدید دبیران و دانش‌آموزان مدرسه شهید نامجو از کتابخانه امام علی (ع)؛

دانش‌آموزان ودبیران مدرسه شهید نامجو از بخش های مختلف کتابخانه امام علی (ع) بازدید کرده و انواری، مسئول کتابخانه ضمن معرفی بخش های مختلف و هچنین خدمات قابل ارائه در این کتابخانه، نحوه شرکت در نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی را تشریح کرد.