در دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی با مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مطرح شد؛

استفاده از ظرفیت های نهاد های فرهنگی در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی

 

استفاده از ظرفیت های نهاد های فرهنگی در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، مدیران کل کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدارکه در محل دفتر مدیرکل برگزار شددر خصوص استفاده از ظرفیت های طرفین بویژه نهاد های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ کتاب خوانی تاکید شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به آغاز برگزاری نهمین دوره جشنواره کتاب خوانی رضوی گفت: در جهت برگزاری باشکوه تر این جشنواره پوستر های تبلیغاتی در ادارات و محافل عمومی منتشر شده است و این برنامه فرهنگی تا 28 خرداد ماه در سطح استان اجرا خواهد شد.

وی همچنین از راه اندازی بخش ویژه در کتابخانه های عمومی استان برای علاقه مندان جهت شرکت در این جشنواره خبر داده افزود: کتاب های مسابقه بصورت مکتوب و نسخه پی دی اف و برگه های مسابقه نقاشی در بخش ویژه ای در کتابخانه های عمومی راه اندازی شده و علاقه مندان برای شرکت در این رویداد فرهنگی می توانند با مراجعه به کتابخانه های عمومی در این مسابقه شرکت کنند.

زعفر احدزاده، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان نیز از آمادگی مراکز کانون برای مشارکت در اجرای این جشنواره خبر داد و خاطر نشان کرد: مراکز کنون پرورش فکری کودکان و نوجوان حداکثر مشارکت را در بخش کودکان بعمل خواهند آورد.

وی با اشاره به لزوم همگرایی بیشتر نهاد های فرهنگی تصریح کرد: باید با برنامه ریزی دقیق تر از اجرای برنامه های موازی خودداری کرده و توان خود را در جهت ارتقای فرهنگ های اسلامی و ایرانی معطوف کنیم.

در ادامه ی این دیدار تفاهمنامه همکاری درزمینه جشنواره رضوی بین طرفین امضا و مبادله گردید.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 79