به همت کتابدران شهرستان بیله سوار برگزار شد؛اجرای برنامه های مختلف کتاب خوانی در کتابخانه ها و مدارس

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار برنامه های متنوع فرهنگی در شهرستان بیله سوار اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، مریم ولی زاده، مسئول اداری مالی کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار با اعلام این خبر اظهار داشت: برنامه های فرهنگی و کتابخوانی در شهرستان بیله سوار به همت کتابداران این شهرستان و با مشارکت مسئولین دستگاههای فرهنگی به صورت هفتگی برگزار می شود.

اجرای طرح موفق پنج شنبه ها در کتابخانه توسط کتابخانه عمومی الغدیر

 وی گفت: طرح «پنجشنبه ها با کتابخانه»  با مشارکت ادارات کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش شهرستان بیله سوار برگزار می شود. در این طرح که برای برای اولین بار در کتابخانه عمومی الغدیر بیله سوار برگزار شد، دانش آموزان با حضور در کتابخانه با خدمات کتابخانه آشنا شده و در برنامه های کتاب خوانی و جمع خوانی  شرکت کردند.

 

برگزاری نشست کتاب خوان مدرسه ای در مدرسه خدیجه(س) و عدالت روستای بابک

ولی زاده افزود: به همت کتابخانه های عمومی شهید اسد بهراد و کتابخانه روستای بابک، نشست کتاب خوان کتابخانه ای در مدارس حضرت خدیجه(س) و عدالت  روستای بابک برگزار شد.

در نشست کتاب خوان که مدرسه حضرت خدیجه(س) برگزار شد، سحر عزیزنژاد، کتاب «سرزمین یاس» لیلا درخشان، کتاب «بحثی کوتاه پیرامون خطبه فدک» آیلار شبانی، کتاب «موهای تو خانه ماهی هاست» بهنوش بیدل، کتاب «حیات پاکان» مریم درخشان، کتاب «ای جامه بر سر کشیده برخیز» آیناز هلالی، کتاب «فاطمه زهرا(س)» را معرفی کردند.

هم چنین در نشست کتاب خوان دیگر که در مدرسه عدالت روستای بابک برگزار شد، امیرمهدی شاهدوست، کتاب «بحثی پیرامون خطبه فدک»عرفان نیکدل، کتاب «موهای تو خانه ماهی هاست» ایلیار منشی، کتاب «روزگار در رنج» امیرمهدی قویدل، کتاب «مردی که خواهد آمد» حنانه خیراندیش، کتاب  «سار کوچولو مواظب باش» زهرا واحدی اصل، کتاب «پی تی کو»  را با اعضای حاضر در این نشست به اشتراک گذاشتند.

برگزاری نشست کتاب خوان کتابخانه ای در کتابخانه های عمومی محمد تقی جعفر آباد و الغدیر بیله سوار

مسئول اداری مالی کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار در تشریح سایر برنامه های اجرا شده در این شهرستان گفت: نشست کتاب خوان کتابخانه ای به طور مستمر هر هفته در کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار می شود در این نشست ها 6نفر از اعضا به معرفی کتابهای خوانده شده خود می پردازند.

در کتابخانه علامه محمدتقی جعفری جعفر آباد، الهام صادقوند کتاب «امدادگر اورژانس » ملاحت عابدی کتاب «راه حق متن بودایی» نرگس اصغری کتاب «زندگی معصومان امام علی(ع)» هاجر الوندی کتاب «خودآموز الگو و برش لباس کودک» سودا زندیان کتاب «کتابی برای جوانها» ژاله مرادزاده کتاب «از فن نگارش تا هنر نویسندگی» را معرفی کردند و در کتابخانه عمومی روستای بابک نیز، پریا اسلامی،کتاب «شاهین و شبکه های باروت» آهو اسلامی، کتاب «قصر افسون شده» ساحله خداپناه، کتاب «عصر طلایی دایناسورها» فاطمه سلامی، کتاب «جزیره»  مهدیه سبلانی، کتاب «افسانه» هانیه الهی، کتاب«امیر کبیر» را معرفی کردند.

 در کتاب خانه عمومی الغدیر نیز نشست جمع خوانی کتاب با معرفی کتاب « امیرکبیر»از سری کتابهای کتابخوان ماه با حضور اعضای کتاب خانه جمع خوانی شد.

قصه گویی در کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار

مریم ولی زاده ، در ادامه سخنان خود با اشاره به  اجرای برنامه های قصه گویی در کتابخانه های عمومی این شهرستان، تصریح کرد:  با توجه به اهمیت قصه خوانی برای کودکان و اثرات مثبت آن در رشد فکری و روانی و هم چنین یکی از عوامل موفقیت و پیشرفت کودکان در زندگی آینده، کتابخانه های عمومی شهرستان این فعالیت را در اولویت برنامه های فرهنگی قرار داده و هرهفته برنامه قصه گویی در کتابخانه ها اجرا می شود  h[vh

 

برگزاری نشست بصیرتی در کتابخانه های عمومی الغدیر،شهید اسد بهراد

کتابداران کتابخانه های عمومی الغدیر و شهید اسد بهراد نیز با حضور در مدارس و مساجد  نشست بصیرتی با موضوع تغییر سبک زندگی و آشنایی با اثرات استفاده نادرست از ماهواره و شبکه های مجازی و اینترنت برای دانش آموزان  را با حضور والدین  و کودکان برگزار کردند.در این نشست آسیب های ناشی از استفاده از کانالهای ماهواره ای و تاثیر مخرب آن در خانواده ها بررسی شد

 

 

.

اجرای طرح جمع آوری خلاصه کتابهای خوانده شده بصورت کتابچه در کتابخانه علامه جعفری

به منظور ترغیب و تشویق اعضا و دانش آموزان به مطالعه کتابداران کتابخانه علامه محمدتقی جعفری خلاصه نویسی اعضا از کتاب ها را جمع آوری می کنند و پس از جمع آوری آنها را بصورت کتابچه آماده  می کنند و جهت مطالعه سایر اعضا در اختیار آنها قرار می دهند.

مریم ولی زاده، برگزاری کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی با موضوع سبک زندگی اسلامی در کتابخانه عمومی بابک،اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی شهرستان توسط عموم مردم،اجرای برنامه های ترویجی کتابخوانی در کتابخانه های عمومی، را از دیگربرنامه هایی عنوان کرد که در دهه اول بهمن ماه در کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار برگزار شد.

 

عكس هاي مرتبط :
 
تعداد بازديد اين صفحه: 123