در راستای فرهنگ سازی برای مطالعه؛اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و کتابخوانی در شهرستان پارس آباد

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد برنامه های متنوع فرهنگی و کتاب خوانی در شهرستان پارس آباد اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، به همت کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد، برنامه های متنوع فرهنگی با موضوع کتاب وکتابخوانی در مدارس وکتابخانه های این شهرستان برگزار شد.

برگزاری نشست کتابخوان در مدرسه ابتدائی مفید شهرستان پارس آباد

نشست کتاب خوان مدرسه ای در کلاس پنجم ابتدایی مدرسه مفید به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهید رجایی شهرستان پارس آباد برگزار شد.

در این نشست مبین جوان کتاب «سیاه چاله چیست» امیرمحمد ندرتی کتاب «آیا در سایر سیارات حیات وجود دارد» امیر محمد فخری کتاب «اکتشافات فضایی» عطا ساده دل کتاب «آیا عمر خورشید به پایان خواهد رسید» شایان سپه «کتاب نیروها و گرانش» پوریا بردبار کتاب «مغناطیس» و مهدی عباس زاده کتاب «نقشه برداری زمین» را با بهره گیری از وسایل کمک آموزشی از جمله پاورپوینت  و نمایش تصاویر در بورد هوشمند، معرفی کردند.

برگزاری نشست کتاب خوان در دبیرستان استعداد های درخشان به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر پارس آباد

دانش آموزان دبیرستان استعدادهای درخشان فرزانگان در نشست کتاب خوان، شش کتاب را به دوستان خود معرفی کرده و آنهارا با مطالب کتابها آشنا کردند.

در این نشست مدرسه ای که به همت کتابداران کتابخانه شهید باهنر شهرستان پارس آباد برگزار شد، خانم یلدا خوشبین کتاب  «پلنگان هم می میرند» وخانم دریا آشنا کتاب «مریخی که برای ماندن آمده بود» خانم شبنم ببری آذر کتاب «آدم برفی» خانم حدیث فرهود کتاب «مرد بهاری» خانم گونش اسدی کتاب «معمای مسیح» وخانم سودا باقی کتاب «قصه های ساده» را معرفی کردند.

 

برگزاری نشست های جمع خوانی کتاب درشهرستان پارس آباد

نشست جمع خوانی کتاب امیر کبیر در کتابخانه های عمومی شهید رجایی، شهید باهنر و شیخ احمد مختاری ملاکندی با حضور اعضا و مراجعین برگزار شد. همچنین کتاب جز زیبایی ندیدم توسط دانش آموزان کلاس سوم ابتدایی مدرسه زیبیه باهمکاری کتابخانه شهید باهنر برگزار شد. اعضای کتابخانه شهید باهنر نیز کتاب سیمای مسیح را جمع خوانی کردند.

شاهنامه خوانی در کتابخانه عمومی شهید باهنر

با هدف ارتقای سطح روخوانی و توانایی ارائه مطالب و نیز آشنایی بیشتر نوجوانان با اسطوره های ایران کهن، اعضای کتابخانه شهید باهنر پارس آباد  در محیطی صمیمی و دوستانه داستان رستم و سهراب از شاهنامه را بلندخوانی کردند.

استقبال زنان خانه دار از برنامه های کتاب خوانی

کتابداران کتابخانه های شهید اندرزگو، شهید رجایی، شهیدباهنر پارس آباد کتابهای «کرامات الفاطمیه، فاطمه زهرا(س)، شنگال، فرهنگ فارسی مهتاب» را در کتابخانه و مدارس معرفی کردند. در جمع زنان خانه دار در و امام جعفر صادق(ع) قره قباق کتابهای «خدا چه بخورم و تغذیه سالم» توسط آقای ناصر اکبری از کارکنان کتابخانه عمومی شهرستان پارس آباد معرفی شد.

 این معرفی کتابها باهدف ایجاد علاقه و انگیزه در مخطبان برای مطالعه بیشتر انجام می شود و افزایش امانت منابع را درپی داشته است.

اجرای طرح دوشنبه های با کتاب در مدارس شهرستان پارس آباد

 سوسن روح آور مسئول کتابخانه شهید رجایی پارس آباد درپی چندین جلسه حضور در مدرسه ابتدایی قدسیه برای معرفی کتاب این طرح را سایر مدارس پارس اباد نیز اجرا می کند.

روح آور با بیان اینکه بعضی از دانش اموزان به جهت فاصله زیاد بین مدرسه و کتابخانه امکان حضور در کتابخانه را ندارند گفت: با اجرای طرح دوشنبه های با کتاب در مدارس شهر پارس آباد هر هفته بیش از 100 جلد کتاب به مدرسه مورد نظر حمل شده و با توجه به سطح سنی و تحصیلاتی دانش آموزان به آنها امانت داداه می شود.

وی با اشاره به اجرای این طرح از اول دیماه سال جاری خاطر نشان کرد: دانش آموزان به صورت گسترده از این کتاب ها استقبال می کنند و در ماه گذشته بیش از 400 جلد در مدارس به امانت داده شده است.

 

بازنمایی کتاب های ماه در کتابخانه های پارس آباد

کتابخانه های عمومی شهید رجایی و شهید باهنر پارس آباد منابع کتابخوان ماه را جهت آشنایی اعضا و مراجعین با تازه های کتاب به نمایش می گذارند. کتابخوان ماه از جمله طرح های ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور است که هر ماه 4 تا5 عنوان کتاب برگزیده در گروه های سنی مختلف معرفی می شود و برنامه های فرهنگی کتابخانه ها با محوریت این کتابها اجرا می شود.

اجرای برنامه های ترویجی کتابخوانی در کتابخانه های روستایی

برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و انتقال پیام های آموزنده به کودکان، کتابداران کتابخانه های شهید اندرزگو روستای ایران و شهید باهنر پارس آباد، قصه هایی از کتاب های «امام هادی(ع)، کلیله و دمنه» را برای اعضای بخش کودک و دانش آموزان کلاس سوم ابتدائی مدرسه ابن سینا بلند خوانی کردند. 

 

عكس هاي مرتبط :
 
تعداد بازديد اين صفحه: 144