فرماندار خلخال عنوان کرد؛رغبت به مطالعه با ایجاد محیط بانشاط و توسعه زیرساخت های الکترونیکی

فرماندار خلخال گفت: ایجاد محیط با نشاط و افزایش امکانات اینترنتی و دیجیتالی، از جمله عوامل تاثیرگذار در افزایش رغبت به کتاب خوانی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال با حضور فریدون بابایی، فرماندارخلخال؛ رباب عزیزخانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرماندار خلخال با بیان اینکه این شهرستان دارای پایه های عمیق و محکم در حوزه های فرهنگی است، گفت: با وجود گسترش فرهنگ استفاده از رسانه های نوظهورمانند اینترنت و فضا های مجازی، استفاده از کتاب در جهت ارتقای آگاهی های علمی و اجتماعی، کاهش نیافته است و کتاب به عنوان تاثیر گذار ترین مولفه های فرهنگی نسبت به سایر رسانه ها در بین شهرواندان است.

فریدون بابایی با اشاره به اینکه اعتبارات سالجاری در حوزه های مختلف روند کاهشی را نشان می دهد افزود: به جهت حساسیت حوزه های فرهنگی  با وجود کاهش اعتبارات سایر حوزه ها، تلاش کردیم اعتبارات فرهنگی افزایش یابد.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال در ادامه سخنان خود، ایجاد محیط با نشاط در کتابخانه های عمومی و افزایش امکانات اینترنتی و دیجیتالی را ازجمله عوامل تاثیر گذار در افزایش رغبت افراد به عضویت در کتابخانه های عمومی و افزایش سرانه مطالعه کتاب در جامعه ذکر کرد.

وی معرفی آثار نویسندگان بومی و استفاده از ظرفیت تبلیغات محیطی و همچنین اجرای برنامه های فرهنگی و کتاب خوانی در کتابخانه های عمومی را جزو راهکار هایی عنوان کرد که می تواند در افزایش سرانه مطالعه شهرواندان خلخالی موثر باشد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در با بیان اینکه هشت باب کتابخانه عمومی در شهرستان خلخال فعال هستند گفت: این کتابخانه ها از لحاظ راه اندازی بستر های اینترنتی و همچنین تامین تجهیزات کتابخانه ای و منابع مکتوب در سه سال اخیر رشد قابل توجهی داشته است.

عزیزخانی با اشاره به ایجاد فضای با نشاط برای کودکان در کتابخانه های عمومی  خاطر نشان کرد: ایجاد عادت به مطالعه از دوران کودکی در نهادینه می شود و در این راستا کتابخانه های عمومی علاوه بر برگزاری برنامه های مفرح برای کودکان با تزئین و آماده سازی بخش های کودک به صورت نوین و جذاب، زمینه های اشتیاق کودکان برای حضور در کتابخانه ها را فراهم کرده است.

وی تعامل بین مدارس و کتابخانه های عمومی را یکی از راهکار های اساسی در جهت افزایش مطالعه در بین دانش آموزان عنوان کرد و افزود: دراین راستا کمیته های مشترک بین مسئولان ادارات کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش شهرستانها برگزار شده و کتابداران با حضور در برنامه های صبحگاهی و زنگ های انشاء نسبت به معرفی کتاب و برگزاری برنامه های کتاب خوانی اقدام می کنند.

گفتنی است در ادامه این جلسه از زحمات داریوش حسین پور به عنوان رئیس اسبق اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال تجلیل و حسین بصیر طریقت طلب به عنوان رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال معرفی شد.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 97