مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛طرح کتابخانه گردی در اردبیل اجرا می شود/ اجرای ماهانه ۴۰ برنامه فرهنگی در کتابخانه ها

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل از اجرای طرح کتابخانه گردی در این استان به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور خبر داد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، رباب عزیزخانی با اعلام این خبر اظهار داشت: این طرح با هدف معرفی برنامه های کتابخانه های عمومی در استان اجرا می شود.

وی با بیان اینکه این طرح ویژه کتابخانه های تازه تاسیس یا بازسازی شده است افزود، به همین منظور کتابخانه شمس تبریزی شهرستان نیر در نظر گرفته شده تا با اجرای برنامه فرهنگی در 18 اسفند ماه خدمات کتابخانه های عمومی معرفی شود ودر حاشیه این برنامه با مشارکت انجمن مهر امید، آئین اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی شهرستان نیر و اهدای کل به اهدا کنندگان اجرا خواهد شد.

عزیزخانی ضمن دعوت از مردم برای حضور در کتابخانه ها و بازدید از بخش ههای مختلف کتابخانه های عمومی گفت: در سال گذشته از هر شهرستان یک کتابخانه برای اجرای این طرح انتخاب شده بود و براساس هدف گذاری امسال فقط کتابخانه عمومی شمس تبریزی نیر به عنوان کتابخانه بازسازی شده استان، برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به ایجاد بخش های نشریات و کودک در تمامی کتابخانه های عمومی، تصریح کرد: همچنین در کتابخانه مرکزی بخش کتب خطی و نابینایان نیز فعالیت دارد تا به نیاز مطالعاتی اقشار مختلف پاسخ دهیم.

عزیزخانی خاطر نشان کرد: همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی در تمامی کتابخانه ها برنامه های فرهنگی نیز به اجرا درخواهد آمد.

وی برگزاری نشست کتابخوانی با  موضوع درختکاری و محیط زیست، ایستگاه های مطالعه برای کودکان، دورهمی کتاب و قصه گویی را بخشی از برنامه های پیش بینی شده برشمرد و گفت:  در وضعیت فعلی ماهانه به صورت میانگین ۴۰ برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان برگزار می شود.

وی هدف از برنامه های متنوع از جمله نشست های کتابخوان، جمع خوانی کتاب، قصه گویی، دورهمی کتاب، نقد و بررسی و رونمایی کتاب را با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در بین اقشار مختلف دانست.

 

 [PageVisit]