همزمان با هفته پژوهش برگزار شد؛برگزاری نشست نقد و بررسی استارت آپ های کتابخانه ای

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گفت: استفاده از تکنولوژی های نوین در جهت ارتقای سرانه مطالعه موثراست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، نشست علمی بررسی استارت آپ های کتابخانه ای با حضور رباب عزیزخانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، دکتر حسین واثق، عضو هسته کار آفرینی استارت آپ، بهزاد سامی، کارشناس حوزه استارت آپ و جمعی از علاقمندان این حوزه در محل سالن کنفرانس کتاابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فضا های اینترنتی را بستری مناسب برای توسعه فعالیت های کتاب محور عنوان کرد واظهار داشت: برگزاری چنین جلساتی با حضور فعالان کسب و کارهای اینترنتی می تواند زمینه ایجاد استارت آپ های کتابخانه ای را فراهم کند.

 در ادامه این نشست علمی دکتر حسین واثق استارت آپ را کسب و کاری دانست که عموماً حول محور تکنولوژی شکل میگیرد و با بهره گیری از شیوه های نوین می توان کسب و کارهای جدید را راه اندازی کرد.

وی با معرفی تعدادی از نمونه های موفق استارتاپی گفت: در راستای ارتقای سرانه مطالعه می توان با استفاده از فضا های اینترنتی، کتابخوانی را ترویج کرد.

واثق موسسه حمل و نقل اسنپ که در خصوص مسافرتهای درون شهری و برون شهری فعالمی کند و همچنین، اپلیکیشن، دیوار، بازار ، دیجی کالا را از نمونه هایی دانست که به عنوان استارت آپ در حال فعالیت هستند.

دکتر واثق با اشاره به گرایش گسترده مردم جهت بهره برداری از فضا های اینترنتی خاطر نشان کرد: معرفی کتاب ها و برنامه های کتابخوانی  در این فضا زمینه تشویق و ایجاد انگیزه برای کتاب خوانی را فراهم می آورد.

بهزاد سامی، کارشناس حوزه کسب و کارهای اینترنتی نیز ضمن تعریف استارت آپ، گزارشی از کسب و کار های استارت آپی شکل گرفته را در قالب پاور پوینت ارائه کرد و در ادامه جلسه نیز پرسش و پاسخ توسط اعضای شرکت کننده انجام شد.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 119