در استان اردبیل صورت می گیرد؛تکاپوی انجمن های کتابخانه های عمومی استان به منظور برگزاری باشکوه جشنواره رضوی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی بصورت فراگیر و با مشارکت انجمن های کتابخانه های عمومی استان برگزار می شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، رباب عزیزخانی از برگزاری جلسات انجمن در شهرستانهای، مشگین شهر، نمین، بیله سوار و بخش کورائیم در اردیبهشت ماه سالجاری خبر داد و گفت: برگزاری جلسات انجمن با محوریت برنامه ریزی در حوزه های مختلف کتابخانه ای و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی انجمن ها بر گزار می شود و همه ساله در سه ماهه اول سال شاهد پویایی و تکاپوی این انجمن ها در جهت برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره رضوی هستیم .

وی افزود: امسال نیز نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی به صورت ملی طراحی شده و شاهد برگزاری این جشنواره به صورت آنلاین، مکتوب، نقاشی کودکان، در سطح فردی، خانوادگی  و کودکان خواهیم بود.

عزیزخانی با بیان اینکه 12 عنوان کتاب در سطوح کودکان و بزرگسالان برای اجرای این جشنواره درنظر گرفته است خاطر نشان کرد: علاقه مندان جهت شرکت در این مسابقه فرهنگی و آشنایی با سیره علمی ، عملی و اخلاقی ائمه معصوم می توانند با مراجعه به کتابخانه ها ی عمومی منابع کتاب تهیه کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی که در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش کورائیم سخن می گفت تصریح کرد: یکی از کار های ارزشمند مسئول کتابخانه عمومی کورائیم حضور در روستا های فاقد کتابخانه در خارج از ساعات اداری به منظور امانت کتاب و برگزاری نشست های کتاب خوان است و این امر نشان دهنده تعهد کارکنان کتابخانه های عمومی در جهت ترویج فرهنگ کتاب خوانی است.

عزیزخانی همچنین خواستار مساعدت بخشداری کورائیم به منظور تخصیص اعتبار مورد نیاز کتابخانه جهت توسعه بخش مخزن و انجام تعمیرات مورد نیاز کتابخانه شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اتخاذ تصمیمات مهم و اجرائی در انجمن های شهرستانهای بیله سوار و نمین و مشگین شهر در راستای اجرای هرچه باشکوه تر جشنواره رضوی، ابراز امیدواری کرد این جشنواره باشکوه تر از سال های گذشته اجرا شود.

                                                                                                                                                           

 
تعداد بازديد اين صفحه: 79