با حضور امام جمعه اردبیل:کتاب شاه خوبان در توصیف حضرت علی (ع) رونمایی شد

با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل،معاون سیاسی امنیتی استاندار و جمعی از مسئولان، کتاب «شاه خوبان»در توصیف ویژگی های علی (ع) در اردبیل رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ در این مراسم که در دفتر امام جمعه اردبیل برگزار شد، کتاب شاه خوبان دومین اثر سید جمال موسوی با محوریت امام علی (ع) امام مهر و عفو و عاطفه رونمایی شد.
امام جمعه اردبیل در این مراسم با اشاره به همت نویسنده اردبیلی در چاپ دو کتاب ارزشمند در باب فضائل حضرت علی (ع) تصریح کرد:نویسنده این کتاب بعد از فوت جوان خود در عنفوان جوانی برای شادی روح فرزند خود دست به قلم شد تا با محور قرار دادن علم و عاطفه حضرت علی (ع) دو جلد کتاب ارزشمندی را تهیه و چاپ کند چرا که امروز بشریت تشنه علم، معنویت و معرفت امام اول شیعیان هستند.
دکتر سید حسن عاملی با اشاره به اینکه گروه های ضد دینی همچون تکفیری ها، وهابیت و داعش در صدد تخریب چهره معنوی، ارزشی و عاطفی پیامبر اکرم (ص) و علی (ع) هستند اضافه کرد:در چنین فضای وحشتناکی از تبلیغ منفی علیه اسلام و ائمه اطهار شایسته است به مانند بزرگان دین اسلام سعی کنیم تا چهره واقعی این مکتب الهی و ارزشی را به دنیا معرفی کنیم.
وی با اظهار تاسف از عطش نویسندگی بعضی از نویسندگان برای رسیدن مطامع خواص خود با انتشار کتاب های بی محتوا ، از اصحاب قلم خواست تا با احترام به قلم خود کتاب تحقیقی وتاثیر گذار در حوزه های مختلف تهیه کنند تا به عنوان الگوی نسل آینده قلمداد شود.
،مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل در این مراسم با اشاره تهیه و چاپ دو کتاب ارزشمند از سید جمال موسوی در سال های اخیر بیان کرد این آثار از جهت معنوی و تبیین شخصیت امام علی (ع) دارای جایگاه بسیار رفیع و ارزشمندعلمی برای شناسایی ابعاد شخصیتی امام اول شیعیان است.
رباب عزیزخانی با اشاره به برگزاری دومین مراسم رونمایی برای کتابهای این نویسنده اردبیلی تصریح کرد؛ما در کتابخانه های عمومی استان فضای خوبی را برای اصحاب قلم بویژه نویسندگان بومی فراهم کردیم تا کتاب های تالیفی خود را  ضمن رونمایی معرفی نمایند و این کتاب ها با حضور علاقمندان به حوزه کتاب و کتاب خوانی در جلسات مختلف مورد نقد، بررسی و معرفی قرار دهند.
 در ادامه این مراسم سید جمال موسوی این کتاب را مشتمل بر 6 فصل عنوان کرد و گفت ؛ این فصول شامل چشم اندازی به فضلائل  علی (ع) ، امیر المومنین شخصیتی شگفتی زا، نگاهی به جنگ و جهاد امام علی(ع) از روزگار عثمان تا غوغای نهروان ، امیرالمومنین درخشان ترین مظهر مهر ،عفو ،عاطفه و فصل ششم نیز شیوع مهر عاطفه در حکایات اسلامی است.
این نویسنده اردبیلی به علل تالیف این کتاب اشاره کرد و افزود؛ زنده نگه داشتن ویژگی های مولای متقیان در اذهان و قلوب مومنان و مسلمانان ، طرح مباحث و مبانی اخلاقی و معرفتی علی (ع) و دسترسی راحت مردم به علم مولا و همچنین ارائه الگوی عملی به مسلمانان و شناساندن سیره عاطفی آن حضرت از دلایل تالیف این کتاب است.
 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 321