با مشارکت ادارات کل محیط زیست و کتابخانه های عمومی استان برگزار شد؛برگزاری کارگاه آموزشی «آب و اهمیت تالاب» در کتابخانه عمومی امام علی (ع)؛

مسئول کتابخانه عمومی امام علی (ع) گفت: کارگاه آموزشی «آب و اهمیت تالاب» با مشارکت کتابخانه عمومی و اداره کل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، کمال انواری، مسئول کتابخانه عمومی امام علی (ع) با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع آب و تالاب بویژه در فصل تابستان که بحران کم آبی و خشک شدن منابع آبی بیشتر از هر زمان دیگری ظهور و بروز               می نماید و در راستای نهادینه کردن فرهنگ صحیح مصرف منابع آبی و صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست کارگاه آموزشی با عنوان «آب و اهمیت تالاب» با شرکت اعضای کودک و نوجوان کتابخانه عمومی امام علی (ع) و با حضور کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان در محل این کتابخانه برگزار شد.

مسئول کتابخانه عمومی امام علی (ع) با اشاره به حضور بیش از 50 نفر از اعضای کتابخانه در این کارگاه آموزشی خاطر نشان کرد: در این کارگاه آموزشی، کودکان و نوجوانان در مورد اهمیت آب و تالاب، آلودگی آب، روش های صحیح مصرف آب و صرفه جویی در آن را یاد گرفتند.

انواری افزود: در ادامه این مراسم کتاب «مسافر تالاب» که در آن اهمیت تالاب و اکوسیستم های آبی و نقش انسان در تخریب و آلوده کردن آنها  که در قالب داستانی کودکانه از زبان یک درنا( پرنده مهاجر) نقل شده است به صورت جمع خوانی قرائت شد.

مسئول کتابخانه عمومی امام علی (ع) خاطر نشان کرد: در پایان این مراسم با حضور اعضای شرکت کننده، یک دوره مسابقه نقاشی با محوریت اهمیت آب و تالاب برگزار شد و به نقاشی های برتر جوایزی اهدا شد.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 76