مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خبر داد؛ارائه خدمات کتابخانه ها در روز های تعطیل

رباب عزیزخانی گفت: تعدادی از کتابخانه عمومی در روزهای تعطیل خدمات کتابخانه ای ارائه می دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، رباب عزیز خانی، با اعلام این خبر اظهار داشت: توسعه خدمات کتابخانه های عمومی برای قشر های مختلف در سالهای اخیر به صورت گسترده افزایش یافته است و توسعه ارائه خدمات موجب استقبال روز افزون علاقه مندان به مطالعه جهت استفاده از خدمات کتابخانه ها شده است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه درخواست های متعددی برای افزایش ساعات کاری کتابخانه های عمومی ارائه شده بود افزود: به منظور پاسخگوئی به نیاز های مراجعین و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی مجوز های مورد نیاز از نهادهای ذیربط اخذ شد.

وی خاطر نشان کرد: بخش عمده ای از کتابخانه های عمومی در سطح استان در دوشیقت کاری خدمات ارائه می دهند و کتابخانه های مرکزی استان و کتابخانه عمومی شهید مطهری اردبیل در روزهای جمعه و تعطیلات نیز در خدمت اعضای کتابخانه است.

عزیزخانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کتابخانه های مرکزی و مطهری اردبیل علاوه بر روز های تعطیل در روزهای کاری نیز از ساعت 7 صبح لغایت 23 شب خدمات ارائه می دهند افزود: این کتابخانه ها با استقبال قابل توجه اعضا روبروست و نیاز است از ظرفیت سایر نهاد های فرهنگی  که خدمات کتابخانه ای ارائه می دهند نیز استفاده شود.

وی  احداث قرائت خانه در محلات را جهت استفاده دانش آموزان و دانشجویان ضروری دانست و خاطر نشان کرد: احداث قرائت خانه در شهر ها برعهده شهرداری هاست و نیاز است شهردای ها در این خصوص اهتمام کنند.

عزیزخانی با اشاره به فعالیت 77 باب کتابخانه عمومی و مشارکتی در سطح استان افزود: بخش خصوصی می تواند با راه اندازی کتابخانه های غیر انتفاعی در توسعه فضا های فرهنگی و کتابخانه ای سهیم باشد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی  در ادامه با اشاره به توسعه فضا های کتابخانه ای در سالهای اخیر خاطر نشان کرد: برنامه ریزهای لازم برای ایجاد کتابخانه های محلات و همچنین ساخت کتابخانه در روستا های پرجمعیت در دستور کار قرار دارد.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 129