همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان؛برگزاری مراسم رونمایی از کتاب وآئین تجلیل از بازنشستگان فرهنگی نمین در کتابخانه عمومی امامی

فرماندار شهرستان نمین گفت: نمین به عنوان دارالفنون شمال غرب کشور مطرح بوده و بازنشستگان در تثبیت این جایگاه فرهنگی نقش مهمی دارند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، همزمان با روز تکریم خانواده و بازنشستگان، ظهر امروز (پنج شنبه) آئین رونمایی از کتاب «جاسوسی سنتی ورایانه ای» و همچنین تجلیل از بازنشستگان دستگاههای فرهنگی شهرستان نمین با حضور عاطف ناصری، فرماندار، رباب عزیزخانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و جمعی از مسئولان و فعالان فرهنگی این شهرستان در کتابخانه عمومی امامی نمین برگزارشد.

فرماندار نمین با اشاره به سبقه تاریخی و فرهنگی این شهرستان اظهار داشت: پیشکسوتان حوزه های فرهنگی و بازنشستگان در احیای شاخص های علمی و فرهنگی در اعصار مختلف نقش بسزائی داشته اند و این امر موجب مطرح شدن نمین به عنوان دارالفنون شمال غرب کشور شده است.

فرماندار نمین اجرای برنامه های متعدد کتاب خوانی در کتابخانه های این شهرستان را چشمگیر دانست و افزود: دانشگاهها و سایر مراکز فرهنگی نیز در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی حمایت های لازم را از کتابخانه های عمومی بعمل آورند.

در ادامه این مراسم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت دستگاههای فرهنگی را ضروری دانست و گفت: این نهاد فرهنگی در راستای ارتقای شاخص های کتاب خوانی برنامه های متعددی  را در حوزه کتاب خوانی اجرا می نماید و ضرورت دارد همزمان با آغاز سالتحصیلی  نهاد های فرهنگی، برنامه ریزهای لازم برای تشویق و ترغیب دانش آموزان برای مطالعه کتاب را فراهم نمایند.

عزیزخانی با تبریک روز خانواده و بازنشستگان، خاطر نشان کرد: مهمترین زنجیره عادت به مطالعه، نهاد خانواده است و مطالعه کتاب توسط والدین، موجب تربیت و پرورش یافتن کودکان کتابخوان و فرهیخته خواهد شد. 

در پایان این مراسم نیز محمد فتحی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان نمین ضمن ارائه گزارش از فعالیت های کتابخانه های این شهرستان، به اجرای چندین برنامه فرهنگی در این مراسم اشاره کرد و گفت: رونمایی از کتاب نویسنده بومی شهرستان با عنوان «جاسوسی سنتی و رایانه ای» نوشته فردین قربانی کله سر، اجرای نمایش خلاق توسط کودکان، مسابقه نقاشی خانوادگی، قصه گویی خانوادگی و تجلیل از بازنشستگان فرهنگی شهرستان، از محور مهم این برنامه است.

 

  

 
تعداد بازديد اين صفحه: 82