در جلسه انجمن بخش جعفرآباد مطرح شد؛ لزوم توسعه فضا های کتابخانه ای در بخش جعفرآباد

جبرائیل طلیعه گفت: فضا های کتابخانه ای باید نسبت به افزایش جمعیت گسترش یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش جعفرآباد با حضور جبرائیل طلیعه، بخشدار و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی این بخش در محل بخشداری برگزار شد.

بخشدار جعفر آباد در این جلسه با اشاره به افزایش روز افزون جمعیت این بخش اظهار داشت: فضای کتابخانه ای  موجود دراین بخش به لحاظ وسعت کمتر، جوابگوی حضور گسترده مراجعان نیست و لازم است فضا های کتابخانه ای نسبت به جمعیت این بخش توسعه یابد.

جبرائیل طلیعه با اشاره به مشارکت خیرین در برنامه های مختلف کتاب خوانی وفرهنگی و تامین هدایا برای منتخبین  این مسابقات گفت: برای توسعه فضای کتابخانه ای می توان از ظرفیت خیرین بهره برد.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش جعفرآباد گفت: شهرداری در شاداب سازی محوطه این کتابخانه کار های مهمی را انجام داده است و لازم است با اختصاص به موقع نیم درصد حق السهم، کتابخانه ها را در اجرای برنامه های فرهنگی و مسابقات کتابخوانی یاری کند.

در ادامه این جلسه محسن باکفی، کارشناس امور همکاری های اداره کل نیز طی سخنانی گفت: بیش از 50 برنامه کتاب خوانی به صورت هفتگی در کتابخانه های عمومی استان برگزار می شود و شاهد استقبال قابل توجه قشر های مختلف از این برنامه ها هستیم.

وی با اشاره به فعالیت تنها کتابخانه سیار کتابخانه های عمومی استان در شهرستان بیله سوار اشاره کرد و افزود: کتابخانه سیار  نور بیله سوار در 17 روستای این شهرستان خدمات کتابخانه ای ارائه می دهد و توسعه این کتابخانه ها می تواند مناطق روستایی را تحت پوشش خدمات کتابخانه ای ببرد.

در ادامه این جلسه سید محمد میرعبدالهی، مسئول کتابخانه های عمومی بخش جعفرآباد با اشاره به افزایش 20 درصدی اعضای کتابخانه عمومی علامه محمد تقی جعفری در 8 ماهه سال جاری خاطر نشان کرد: در میزان امانت کتاب نیز کتابخانه های عمومی این بخش شاهد رشد 12 درصدی هستیم.

وی همکاری تنگاتنگ مدارس و خیرین را در پیشبرد اهداف کتابخانه های عمومی این بخش قابل تقدیر دانست و افزود: برنامه های فرهنگی و کتاب خوانی با مشارکت مدارس و استقبال دانش آموزان مواجه است و خیرین نیز در تامین هدایای مسابقات و همچنین نیاز های ضروری کتابخانه های عمومی مشارکت می کنند.

 

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 87