در اولین نشست رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی استان مطرح شد؛جشنواره سراسری کتاب خوانی رضوی مسیری برای شناخت امام هشتم

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: نهمین جشنواره سراسری کتاب خوانی رضوی با هدف معرفی فضائل امام هشتم(ع) در سطح ملی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، اولین نشست رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی با حضور رباب عزیزخانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان،  رابطین فرهنگی شهرستانها و جمعی از کارشناسان ستادی در سالن کنفرانس اداره کل برگزارشد.

رباب عزیزخانی در این جلسه برگزاری جشنواره کتاب خوانی رضوی را فرصتی برای شناخت هرچه بیشتر امام هشتم عنوان کرد و گفت: نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی،گسترش فرهنگ کتاب خوانی و مطالعه کتاب های مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین (ع) بویژه امام رضا (ع) و حضرت معصومه سلام الله علیها و امام جواد(ع) و احمد بن موسی علیهما السلام برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در این جشنواره تمامی اقشار سنی مورد توجه قرار گرفته است افزود: درنهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی 4 عنوان کتاب در رده سنی کودک از کودکان (4 تا 12سال) معرفی شده و برای رده سنی نوجوان (13 تا17سال) 3 جلد کتاب درنظر گرفته شده شده که علاقه مندان جهت شرکت در مسابقه می توانند با مراجعه به کتابخانه های عمومی یا از طریق سایت خبری نهاد کتابخانه های عمومی (www.razavi.iranpi.ir ) فایل کتاب ها را جستجو و از شرایط شرکت در مسابقه مطلع شوند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی در ادامه سخنان خود گفت: برای رده سنی جوان و بزرگسال نیز 5 عنوان کتاب با موضوعات مربوط به این امام بزرگوار در نظر گرفته شده است که شرکت کنندگان می توانند به صورت «فردی» و « خانوادگی» در دو شیوه مکتوب و الکترونیکی در جشنواره شرکت کنند.

در ادامه این جلسه در خصوص برنامه ریزی به منظور تحقق اهداف و چشم انداز های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حوزه اجرای برنامه های فرهنگی و کتاب خوانی و راه های ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی بحث و تبادل نظر شد و احکام رابطین فرهنگی ادارات کتابخانه های عمومی شهرستانها ارائه شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 124