در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی نیر عنوان شد؛افزایش ارتباط دانشگاهها و مدارس با کتابخانه های عمومی

فرماندار نیر گفت: دانشگاهها و مدارس، استفاده از منابع موجود در کتابخانه های عمومی را به منظور ارتقای سرانه مطالعه در اولویت قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیر با حضور علیرضا علیپور، فرماندار؛ طاهر براتچیان، معاون فرماندار، رباب عزیزخانی، مدیرکل و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی نیر و بخش کورائیم در محل فرمانداری نیر برگزار شد.

فرماندار نیر کتاب خوانی را جزو مواردی دانست که باید از دوران کودکی نهادینه شود و در این خصوص لازم است مدارس و دانشگاهها به منظور ارتقای سرانه مطالعه کتاب و مطالعات غیر درسی، ارتباط خود را با کتابخانه های عمومی گسترش دهند.

علیپور با بیان اینکه در اکثر خانه ها کتابهایی برای خواندن پیدا می شود افزود: همگام با کتابخانه های عمومی باید کتابفروشی ها نیز در سطح شهرستان افزایش بابد.

در ادامه جلسه، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به لزوم راه اندازی مرکزی مناسب برای عرضه کتاب از دست اندرکاران حوزه فرهنگی و شهرداری نیز خواست تا با ایجاد تسهیلات مناسب شرایط ایجاد شهر کتاب را در مجتمع تجاری شهرداری در مرکز شهر نیر فراهم کند.

عزیزخانی همچنین از برگزاری برنامه های فرهنگی و کتاب خوانی در کتاب خانه های عمومی استان خبر داده افزود: بطور میانگین در هرهفته بیش از 50 برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی به منطور ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی اجرا می شود که این برنامه فراتر از خدماتی است که به صورت روزمره در کتابخانه های عمومی به مردم ارائه می شود.

عزیزخانی با بیان اینکه کتاب خوانی موجب آرامش روح بوده و استرس انسان را کاهش می دهد، گفت: زیرساختهای کتابخانه ای در نقاط مختلف استان فراهم شده و کتابخانه های عمومی استان با دارا بودن بیش از 800 هزار نسخه کتاب دارای غنی ترین مراکز دارای کتاب در استان هستند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 59