همزمان با دوازدهمین نمایشکاه سراسری کتاب اردبیل؛برگزاری مراسم قصه خوانی از کتاب«موریس و کتاب های پرنده» با حضور پرشور کودکان

رباب عزیزخانی گفت: استقبال پرشور کودکان و خانواده ها از برنامه های کتابخوانی،نوید بخش حرکت به سمت ارتقای شاخص های فرهنگی و کتابخوانی است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، رباب عزیز، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل در مراسم قصه خوانی برای کودکان که در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه کتاب اردبیل در طبقه دوم نمایشگاه برگزار شد با اعلام این مطلب اظهار داشت: کودکان و نوجوان به عنوان آینده سازان کشور، نقش مهمی در آینده ایران اسلامی به عهده دارند و خانواده ها و دستگاههای متولی در حوزه فرهنگی باید برای تربیت و پرورش استعدادها و خلاقیت های این قشر از جامعه برنامه ریزی کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه نهادینه کردن مطالعه باید از دوران کودکی شروع شود، گفت: ظرفیت به وجود آمده ناشی از برگزاری نمایشگاه های سراسری کتاب و تقارن آن با بازگشایی مدارس،  فرصت مناسبی را برای نهاد های تاثیر گذار از جمله خانواده، مدرسه وکتابخانه های عمومی فراهم می آورد تا نقش خود را در تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان به کتابخوانی ایفا کنند.

وی با اشاره به برگزاری فعالیتهای مختلف فرهنگی در کتابخانه های عمومی در راستای ترویج کتاب خوانی خاطر نشان کرد: استقبال خانواده ها به همراه فرزندان از این برنامه مایه خرسندی است و اجرای برنامه های کتابخوانی برای کودکان باید با ظرافت و به زبان کودکانه انجام گیرد.

در ادامه این مراسم شهلا قدیرزاده به قصه خوانی از کتاب « موریس و کتاب های پرنده» پرداخت و سارا سید حاتمی، مجری برنامه کودک شبکه سبلان نیز با برگزاری مسابقه کتاب خوانی از داستان این کتاب، با اهدای جوایز از برندگان مسابقه تجلیل کرد.

گفتنیست در حاشیه این مراسم نیز مسابقه نقاشی برای کودکان با موضوع کتاب برگزار شد.  

 
تعداد بازديد اين صفحه: 94