درجلسه انجمن کتابخانه های عمومی مشگین شهر مطرح؛تاکید معاون فرماندار بر تحقق نیم درصد سهم کتابخانه ها از درآمد شهرداریها

معاون فرماندار مشگین شهر درجلسه انجمن کتابخانه های این شهرستان گفت: تخصیص سهم کتابخانه های عمومی توسط شهرداری ها، موجب تحقق اهداف و چشم اندازهای این نهاد فرهنگی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مشکین شهر با حضور ولی قاسمی، معاون فرماندار، رباب عزیزخانی، مدیرکل و اعضای انجمن کتابخانه های مشگین شهر در محل فرمانداری برگزارشد.
معاون فرماندار مشگین شهر با اشاره به فعالیت 10 باب کتابخانه عمومی در مرکز شهرستان و بخش های تابعه برحمایت همه جانبه شهرداری ها از این نهاد تاثیرگذار تاکید کرد وگفت: توسعه کتابخانه های عمومی در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری نیازمند تخصیص کامل حق السهم کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداری ها است.
ولی قاسمی تربیت انسانهای فرهیخته و باسواد را نیاز جامعه امروز دانست و خاطر نشان کرد: نهاد های مختلف فرهنگی از جمله آموزش وپروش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باید با تدوین برنامه های کتابخوانی در راستای ارتقای سرانه مطالعه تلاش کنند.
وی با بیان اینکه نهادینه کردن مطالعه باید از دوران کودکی آغاز شود افزود: در این میان والدین باید با برنامه ریزهای لازم، زمینه مطالعات غیر درسی کودکان را فراهم نمایند و از منابع عظیم کتاب درکتابخانه های عمومی بهره برداری کنند.
در ادامه این جلسه مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز با اشاره به توسعه کتابخانه های عمومی در سالهای اخیر گفت: طبق برنامه ریزهای صورت گرفته، اقدامات قابل توجهی در راستای تامین تجهیزات و ملزومات مورد نیاز کتابخانه ای عمومی انجام شده و کتابخانه ای عمومی به محیطی پویا و شاداب جهت استفاده علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی تبدیل شده است.
عزیزخانی گفت: کتابخانه های عمومی علاوه بر ارائه خدمات کتابخانه ای ، برنامه های متعددی را با محوریت کتاب به صورت هفتگی برای قشر های مختلف برگزار می کنند و این امر موجب پویایی بیش از پیش کتابخانه ها شده است.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه بیش از 900 هزار جلد کتاب در مخازن کتابخانه های عمومی ساماندهی شده، خاطر نشان کرد: این نهاد فرهنگی با ذخایر عظیم منابع مکتوب در حوزه مختلف، در دسترس اهالی علم و فرهنگ قرار گرفته و پاسخگوی نیاز های علمی و پژوهشی علاقه مندان به کتاب خوانی است.
 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 89